reklamı kapat

POPÜLER

Oyak Renault

Tedarik krizi Türkiye’ye de yansıdı; Oyak Renault üretime ara veriyor

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Bursa’daki fabrikanın programındaki zorunlu değişiklikler gereği üretime ara vereceklerini duyurdu.

Küresel otomotiv endüstrisindeki şirketler, özellikle Avrupa’daki otomobil üreticileri elektronik bileşen eksikliği nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalıyor. Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, küresel otomotiv sektöründe yaşana tedarik sorunlarının Oyak Renault tarafını da etkilediğini söyledi. Sektör için hayati öneme sahip elektronik bileşenlerde tedarik sorunu yaşandığına dikkat çeken Aoun, tedarik sıkıntısı nedeniyle üretim programında bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldıklarını ve 15-22 Mart tarihleri arasında üretime kısa bir süreliğine ara verileceğini duyurdu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyak Renault fabrikasındaki üretim arası revize de edilebilir

Aoun açıklamalarının devamında, verilecek kısa aradan sonra üretime planlandığı gibi devam edeceklerini ve piyasadaki oluşabilecek durumlara göre planlarını tekrar revize edebileceklerini belirtti. Küresel tedarik zincirindeki sorunlar ve bunun küresel otomotiv sektörü üzerindeki etkileri konusunda Antoine Aoun şunları söyledi: “COVID-19 pandemisi, küresel otomotiv pazarında talep daralmasını beraberinde getirdi. Bunun yanında, küresel tedarik zincirinde, özellikle de elektronik bileşen tedarikinde görülen sorunlar, üretimi olumsuz yönde etkiliyor. Doğal olarak, dünya genelinde yaşanan elektronik bileşen arz sorunundan biz de etkileniyoruz. Daha önce birçok krizle karşı karşıya kaldık.

Bursa’da ürettiğimiz Yeni Clio, Clio E-tech ve Mégane Sedan’da ve Mekanik Fabrikamızda en son teknolojileri kullanıyoruz. Bu da fabrikamızı yüksek hacimli elektronik bileşenlere ihtiyaç duyan başlıca üretim tesislerinden biri haline getiriyor. Fabrikamızın en güçlü yönü, çevik ve esnek üretim kabiliyetimiz. Bu özelliğimiz sayesinde, hızlı müdahalelerle dış kaynaklı krizleri en etkili şekilde yöneterek, üretime üç vardiya olarak devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

2020 Renault Koleos