reklamı kapat

POPÜLER

Detayları ortaya çıkmaya başlayan 2019 Renault Clio için ilk ciddi tasarım projesi geldi

2019 Renault Clio için bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen proje, resmi kaynakların işaret ettiği noktaları gerçeğe dönüşmüşcesine karşımıza çıkartıyor.

Geride bıraktığımız gün sizlerle ortaya çıkan ilk detayları üzerinden değerlendirmesini yapma fırsatına eriştiğimiz 2019 Renault Clio‘yu artık daha sık gündemimize alacağız gibi gözüküyor. Renault’nun önemli isimlerinden Laurens van den Acker‘in, Auto Express’e önemli bilgiler paylaşmasının ardından, gelen teknik detaylarla birlikte elimizde parça parça bilgiler olduğunu söyleyebiliyoruz. Yeni modelle birlikte motor teknolojisine 48V‘luk elektrik sisteminin girmesi gündemde olan Clio’da bu sistem sayesinde yakıt tüketimi, karbon salınımı ve motorun performans değerlerinde gözle görülür iyileşmeler bekleniyor. Clio ile ilgili öne çıkan detaylara alt bölümdeki kutucuk üzerinden erişebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Symbioz açıklamaları tasarımcıları harekete geçirdi

2019 model yılıyla teknolojik olarak da önemli destekler kazanacak olan yeni Clio’yu ilk detaylarının ortaya çıkmasının hemen ardından tekrar gündemimize getiren nokta ise tasarım üzerine oldu. Tasarım şefi van den Acker‘in, aracın tasarımını Symbioz konsepti üzerinden şekillenebileceğinin ipuçlarını vermesiyle harekete geçen bağımsız tasarımcı Aksyonov Nikita tarafından ortaya konan bu proje, araç için resmi olmayan ilk tasarımlardan birisi olarak kayıtlara geçiyor. Symbioz’da olduğu gibi C formlu LED farları tampona kadar uzayan tasarımda, ızgaranın da karakter yaratacak şekilde değiştirildiğini görebiliyoruz. Auto Express ekibinin de ufak çaplı bir tasarım geliştirdiği Clio’nun olası makyajıyla ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak gönderebilirsiniz.

İlgili video