reklamı kapat

POPÜLER

BMW iX3

Resmi tanıtım öncesi sızdı; işte elektrikli BMW iX3

Uzun süredir resmi kaynaklar üzerinden gelişmelerini beklediğimiz BMW iX3, sosyal medya üzerinden ortaya çıkan sızıntıyla gündemde.

Test sürecinde prototip versiyonu üzerinden kademeli olarak gündeme gelen BMW iX3 için artık geri sayımın sona ereceği bir dönem içerisindeyiz. Yeni dönemin marka içerisindeki ilk elektrikli modeli olarak karşımıza çıkacak olan iX3, Koronavirüs sebebiyle beklenenden biraz daha geç piyasaya sürülebilir. Halihazırda X3’ün dinamikleriyle büyük oranda benzerlik gösteren otomobilin, elektrik ünitesinden ötürü kendine has tasarım ve deneyim farklılıkları olacağını biliyoruz. İlk kez Ekim 2018’de tanıtılan konsept üzerinden karakter anlamında ilk detayları veren BMW, son kullanıcıya hazır versiyonu henüz resmi olarak karşımıza çıkartmış değil. Kısa süre önce dış basında yankı bulan sızıntı ise bu bekleyişe bir son verecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW iX3 hakkında masada görünenler

Scott26.unofficial tarafından Instagram üzerinde ortaya çıkan görselde iX3’ün seri üretime hazır dinamikleri konseptle paralel eğride karşımıza çıkıyor. i modellerinde gördüğümüz ve elektriğe vurgu yapan mavi detaylar ve aerodinamik kriterler gözetilerek tasarlanan jantlar burada kendisini hissettiren farklar arasında. Elbette arka tarafta bir egzoz çıkışının yer almaması da kayda değer parçalar arasında olacak. iX3 ile ilgili bazı teknik değerler bir süredir kendisini belli ediyor. WLTP standartlarında 440 km’den fazla menzil vadeceği öylenen modelin 286 PS güce ve 400 Nm torka sahip olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Geleceğin tasarımı Tesla Cybertruck’a yakından bakın