reklamı kapat

POPÜLER

BMW iX3

Elektrikli BMW iX3 için tanıtım tarihi belli oldu; işte masada görünen son gelişmeler

Sızıntıların ardından tasarımı noktasında artık bilinmedik çok az noktası kalan yeni BMW iX3, bu ay içerisinde resmi olarak karşımızda olacak.

BMW iX3 uzun bir teaser kampanyası ve kapsamlı detaylı sızıntıları üzerinden bir süredir gündemimizde. Marka içerisindeki elektrik gücünün yeni dönemdeki ilk temsilcisi olmaya hazırlanan modelin 2021 ile birlikte asfalta inmesi planlanıyor. Fotoğraf konusunda aracın neredeyse tamamını sızıntılar üzerinden kaybeden markanın teknik özellik noktasında ise hala elinde rakamlar bulunuyor. Kısa süre önce yapılan açıklamayla birlikte de var olan tüm bu sis perdesinin kaldırılacağı tanıtımın tarihi de netleşti. Yapılan planlama gereği yeni iX3’ün 14 Temmuz’da, dijital bir lansman üzerinden tüm dünyanın karşısına çıkarılacağını öğrendik.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW iX3 için masadaki beklentiler

Markanın ilk elektrikli crossover’ı olacak iX3, X3’e dayanıyor ve aerodinamik olarak optimize edilmiş bir dış bölümüyle fark yaratıyor. i modellerinde gördüğümüz ve elektriğe vurgu yapan mavi detaylar ve aerodinamik kriterler gözetilerek tasarlanan jantlar burada kendisini hissettiren farklar arasında. Elbette arka tarafta bir egzoz çıkışının yer almaması da kayda değer parçalar arasında olacak. iX3 ile ilgili bazı teknik değerler bir süredir kendisini belli ediyor. WLTP standartlarında 440 km’den fazla menzil vadeceği öylenen modelin 286 PS güce ve 400 Nm torka sahip olması bekleniyor. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Geleceğin tasarımı Tesla Cybertruck’a yakından bakın