reklamı kapat

POPÜLER

mars-elon-musk

Evini sat Mars’a taşın! Gidiş-dönüş bileti fiyatı açıklandı

Elon Musk, Mars’a gidiş-dönüş biletinin fiyatını Twitter hesabı üzerinden açıkladı. Mars biletinin yüksek bir fiyata sahip olduğunu söylemekte yarar var.

Takipçilerini konu hakkında bilgilendiren Elon Musk, Mars’a gidiş biletinin 500 bin dolar olacağını belirtti. Tesla ve SpaceX şirketinin kurucusu Musk, zamanla bu fiyatın 100 bin dolara kadar ineceğini de ifade etti. İnsanların evlerini satarak Mars’a gideceklerini de söyleyen Musk, dönüş biletinin ise ücretsiz olacağını söyledi. Musk, kendisinin Mars’a yerleşme ihtimalinin de yüzde 70 olduğunu dile getirdi. Bilindği üzere Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, Mars için devasa boyutlarda bir roket tasarlıyor. Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Büyük Falcon Roketi’nin son tasarım detaylarını paylaşmıştı. Yapılan açıklamaya göre devasa iki parçadan oluşan bu proje, alt kısımda tamamen yeniden kullanılabilir bir roket ateşleyici ve üst kısımda büyük bir uzay aracına sahip. 2023 yılında ilk kez fırlatılması planlanan BFR, daha önce benzeri görülmemiş bir büyüklüğe ve kapasiteye sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm dünyanın gözü kulağı onda: Büyük Falcon Roketi

Büyük Falcon Roketi’nin Mars yüzeyine tam 150 ton gıda, su ve diğermalzemeleri kolayca taşıyabilecek bir kapasiteye sahi olduğunu söyleyelim. Roketle ilgili şu an için bu bilgilere sahipiz. İlerleyen günlerde yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

İşte ilk gerçek görseliyle SpaceX Starship test roketi