reklamı kapat

POPÜLER

BMC Tulga
BMC

Yerli zırhlı pick-up BMC Tulga hakkında güzel gelişme

1964 yılında İzmir’de kurulan ve piyasaya sürdüğü kamyon, kamyonet, traktör ve motorlarla adından söz ettiren BMC, zırhlı pick-up aracı BMC Tulga modelini seri üretime hazır hale getirdi.

İlk kez geçtiğimiz eylül ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun BMC’nin İzmir’deki fabrikasını ziyaretinde gün ışığına çıkan model daha sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kullanılmıştı. Miğfer anlamına gelen Tulga adını taşıyan aracın toplamda 7 farklı versiyonu bulunuyor. 5 kişilik oturma kapasitesine sahip olan BMC  yaklaşık 6 ton ağırlığında olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMC Tulga her türlü zorlu göreve hazır

Yüksek balistik koruma seviyesi sunduğu belirtilen Tulga’nın mayın karşı da duyarlı olduğu ifade ediliyor. İlk olarak İçişleri Bakanlığı ve kuruluş tarafından kullanılacak aracın daha sonrasında farklı kuruluşlar tarafında da kullanılması bekleniyor. 3 kilogram TNT’ye karşı da dayanıklı olduğu söylenen BMC Tulga’nın 2.5 yıldır geliştirildiği söyleniyor. Sahada en az 2 yıl boyunca sorunsuz şekilde görev alabileceği dile getirilen aracın farklı görevleri rahatlıkla yerine getirebileceği dile getiriliyor. İlk etapta sınırlı sayıda kullanılması beklenen BMC Tulga isimli aracın ilerleyen yıllarda çok daha geniş yerlerde de kullanılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın

İLGİLİ HABERLER