reklamı kapat

POPÜLER

BMC

BMC, yeni pick-up modelini görücüye çıkarttı

Zırhlı personel taşıyıcı modelleri ile sık sık karşımıza çıkan BMC, bu kez yeni bir pick-up aracı tanıtmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda özellikle zırhlı personel taşıyıcılar, lojistik destek ve askeri muharebe araçları ile sık sık gündeme gelen BMC, bu sefer daha farklı bir proje ile karşımıza çıkıyor. Görünüşü ve boyutları ile safkan askeri araçları andıran model oldukça heybetli görünüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile İzmir fabrikasında basın mensuplarına gösterilen model yoğun ilgi gördü. Yüksek arazi ve yükleme kabiliyeti ile Türkiye’ye özel olarak üretilen bu Pick-up’ın sivil kullanıma uygun olup olmayacağı ise bilinmiyor. Çünkü araç hali hazırda Türk askeri personelinin ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Tahmin edersinizki böyle bir canavarı sokaklarda görmek ilginç olabilir. Resmi tanıtımın ise Atatürk Havalimanın’da, 17-22 Eylül tarihleri arasında Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yapılacağını da hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMC, sürücüsüz modeli Amazon’u tanıtmıştı

Prototip BMC’nin Sakarya Karasu Fabrikası‘nın temel atma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a tanıtıldı. Amazon ismini taşıyan araç, monokok bir gövdeye sahip. Araç,  özel V tabanıyla mayın, balistik ve el yapımı patlayıcılara karşı uluslararası standartlara koruma seviyesine sahip bulunuyor. Amazon, üstün koruma özellikleri ve geniş kullanım alanlarının yanı sıra kullanıcılarına yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Araç, BMC’nin yenilikçi teknolojilerini hayata geçirdiği özel proje olarak dikkati çekiyor. BMC Amazon 4×4 Çok Amaçlı Zırhlı Araç, insansız ve uzaktan kumandalı olarak da görev yapabiliyor. BMC Amazon isimli araçta gerçek zamanlı haritalama ve yapay zeka teknolojisi de mevcut.

İlginizi çekebilir

Kemerlerinizi bağlayın! Karşınızda gelmiş geçmiş en hızlı 5 Porsche