reklamı kapat

POPÜLER

BMC Tuğra

Dört yıllık AR-GE nefis bir seriyle son buldu; ilk detaylarıyla BMC Tuğra [Video]

Hannover Ticari Araç Fuarı’nda Türkiye’yi ilgilendiren projeler arasında tanıtılan BMC Tuğra, markasının yeni amiral gemisi olacak.

Ford Otosan imzalı F-Vision konseptiyle gururlandığımız Hannover Ticari Araç Fuarı’nda yüzümüzü güldüren diğer hamle BMC‘den geldi. 60’lı yılların ortalarından beridir ticari sınıfın yanında Türkiye için askeri araç tedariğini de sağlayan bu önemli isim uzun zaman sonra yeni bir ürün gamıyla kullanıcıların karşına çıkmaya hazırlanıyor. 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiği yoğun Ar-Ge, mühendislik ve üretim süreçlerinin sonucunda Tuğra adını verdiği yeni kamyon ailesini karşımıza çıkartan BMC, çok ciddi bir değişim kimliğine bürünmüş durumda. Özellikle tasarım konusunda oldukça iddialı olan kamyonların üzerinde barındırdığı teknolojiyle de günümüz dünyasının beklentilerini fazlasıyla karşılayacak olması önemli detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paylaşılan ilk detaylar

İnşaat ve çekici gibi pek çok farklı sınıfta hizmet verebilmesi üzerine geliştirilen Tuğra’nın önemli noktalarından birisi de bakım süreci olacak gibi görünüyor. Markadan yapılam ilk açıklamaya göre hesaplı yedek parça çözümleri, optimize edilmiş bakım aralıkları ve düşük toplam işletme maliyeti gibi maddeler kullanıcıları memnun etme iddiasında. Bütün dayanıklılık ve performans testlerinden başarıyla geçtiği de söylenen kamyonun uzun ömürlü bir yapıya sahip olduğu da yapılan vurgular arasında. Tuğra’nın sürüş özellikleri ve kokpit yapısıyla ilgili dile getirilen ilk noktalar ise yüksek ergonomik yapısı sayesinde özellikle uzun yolculuklarda rahat bir yaşam alanı ve keyifli bir sürüş üzerine şekillendi. Direksiyonun arkasında yer alan bölümü full TFT ekran üzerine şekillendiren BMC tasarımcıları, bluetooth ve navigasyon özelliğine de sahip olan multimedya ekranın ebatlarını ise 7 inç olarak tercih etmiş durumda. Kısa süre içerisinde tüm teknik detaylarıyla tekrar karşımıza olacak olan Tuğra ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.