reklamı kapat

POPÜLER

BMC

BMC, Milli Savunma Bakanlığı’na büyük teslimatı gerçekleştirdi

BMC ve Öztreyler tarafından üretimi yapılan dikkat çekici kara araçları Milli Savunma Bakanlığı envanterine girmeye hazırlanıyor.

Son yıllarda Türkiye savunma sanayinde büyük bir atılım içerisinde. Yapılan yatırımlar sonucu millilik oranı günden güne artan askeri araçlar Milli Savunma Bakanlığı envanterine giriyor. Bu tip araçların en son örneklerinden biri BMC ve Öztreyler cephesinden geldi. 72 adet yerli ve milli tank taşıyıcısı TSK envanterine giriyor. Lojistik ihtiyaçlarını daha hızlı ve güvenli bir hale getirmek için tasarlanan araç özellikleri ile de dikkat çekiyor.  70 ton net taşıma kapasiteli taşıyıcılar çekme ve kurtarma vinçleri le donatılmış durumda. Maksimum 950 kilometre menzil sunan romörklerin maksimum hızı ise saatte 90 kilometre. Zorlu arazi şartları için 75 santimlik su geçiş imkanı ve 30 derecelik  tırmanma kapasitesi diğer dikkat çeken detaylar arasında. Canavarların kabinde ise 620 beygir ve 2750 NM tork üreten dizel bir motor bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMC ilk yerli ve milli tank taşıyıcısı ile karşımızda

Öztreyler Genel Müdürü Haşim Öztürk  konu ile alakalı; “Türkiye’de ilk defa üretilen 72 tank taşıyıcı aracı teslim ettiklerini aktaran Öztürk, “Bu başarı her şeyden önce ülkeye güvenen, inanan, sizlerin, bizlerin yani milletimizin başarısıdır. Başta milli ve yerli muhabere tankımız Altay’ın hızlı ve güvenli bir şekilde operasyon bölgelerine taşınması için geliştirilen tank taşıyıcı aracımız, M60 tankı, yerli ve milli gururumuz Fırtına obüsü, Leopard tankı, ZPA, ZPT ve her türlü askeri ve sivil paletli araçların etkin bir şekilde taşınması için üretilmiştir.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

E-Type Zero tanıtımı