reklamı kapat

POPÜLER

BMC

Başa dönüş; BMC koronavirüs sebebi ile üretime ara verdiğini duyurdu

Türkiye’nin önde gelen otomotiv ve savunma sanayi şirketlerinden BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, koronavirüs sebebi yüzünden önemli bir karar aldı.

Dünyayı etkisi altına ala koronavirüs salgınının etkisini kaybettiğini düşündük. Ancak özellikle son haftalarda ülkemiz dahilinde ve küresel anlamda vakalar tekrar artmaya başladı. Türkiye’de de günlük vaka sayısının tekrar 1500’ün üzerine çıkmasının ardından akıllara “birinci dalga” olarak tabir edilen zamanlar geldi. Fabrikaların üretimlere bir kez daha ara vermesinden endişe ettiğimiz dönemlerde BMC’den bu konu hakkında bir karar geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketten yapılan açıklamada, “Şu ana kadar aldığımız tedbirler sayesinde başarıyla devam eden pandemi mücadelemiz sürecinde yoğun bakım veya vefatla sonuçlanan vakamızın olmaması en büyük mutluluğumuzdur. Kısa bir döneme kadar toplam tanı sayısı 10’un altında olmasına rağmen son günlerde yurt genelinde artan vaka sayılarının da etkisiyle kurum içindeki vaka sayısında da artış gözlemlenmeye başlanmıştır.

BMC cephesinden 1 hafta ara

Bu nedenle Pandemi Koordinasyon Kurulumuzun öncülüğünde çalışanlarımızın ve ailelerinin güvenliği için 25 Ağustos 2020 Salı itibarıyla tedbiren İzmir fabrikamızın bir hafta süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir. Tüm çalışanlarımız fabrikamıza geri dönüşlerinde detaylı sağlık kontrollerinden geçirilecek olup, çıkacak sonuçlara göre gerekli koruyucu ve önleyici planlamalar yapılmaya devam edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yarım asrı geçen köklü geçmişimizle ve ülkemizin yerli ve milli üretim üssü olmanın sorumluluğuyla hem çalışanlarımıza hem de ülkemize karşı yükümlülüklerimizin farkındayız. Özellikle ülkemizin savunma sanayisindeki en büyük kara araçları üreticilerinden biri olarak ticari kaygıların da ötesinde ülkemizin güvenliği ve menfaatleri için stratejik olarak üstlenmiş olduğumuz çok önemli projelerin aksatılmadan devam etmesinin de büyük önem arz ettiğini biliyoruz.

Bu nedenle gerekli tüm tedbirleri alarak ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Büyük BMC ailesi olarak bu zorlu sürecin milletimizin güç birliği, destek ve kararlılığıyla omuz omuza aşılacağına yürekten inanıyor ve bu dönemi en kısa zamanda ülkemiz ekonomisi ve insanımızın sağlığı açısından en az hasarla sona ermesini temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın