reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Fabrika kapatma kararı; “Renault gerekli önlemleri almadı!”

Fransız otomobil üreticisi Renault, koronavirüs sebebi ile durduğu üretimine bu hafta itibari ile yeniden başlamıştı. Ancak marka hiç beklenmeyen bir hukuki karar ile karşı karşıya!

Koronavirüs 3 aydır bütün otomotiv üreticilerini ciddi bir krizin içine soktu. Avrupa’dan Asya’ya kadar bütün üreticiler fabrikalarında öyle veya böyle bir sorun yaşadı. Kimisi üretim seviyelerini minimuma indirirken kimisi yaşanan dev tedarik sorunları yüzünden üretimlerine tamamen ara verdi. Tabi bu kararın arkasında salgın sebebi getirin sağlık tedbirlerinin de olduğunu hatırlatmak gerek.  Fransız üretici Renault’da çoğu fabrikasında üretime ara veren markalar arasındaydı. Ancak bu kötü günler geride kalmaya başladı. Sadece Avrupa’da yaklaşık 300 otomotiv fabrikası yeniden üretime geçti. Otomotiv devi Renault cephesi de üretime geri dönen markalar arasındaydı. Bütün olumlu haberlere rağmen 7 Mayıs tarihinde hiç beklenmeyen bir gelişme yaşandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault, sendikara alınacak önemleri yeteri kadar anlatamadı

Markanın Sandouville’deki fabrikasında üretim 7 Mayıs itibari ile durduruldu. Durduruldu diyoruz çünkü bu karar tam olarak marka tarafından verilmedi. Mahkeme kararı sonucu yürürlüğe giren bu kararın sebebi ise Renault’un fabrikasında gerekli önlemleri yürürlüğe koyamaması yatıyor. İddialara göre şirket işçi sendikalarına koronavirüse karşı alınan önlemleri net bir şekilde anlatmadı. Hal böyle olunca fabrika tekrar kapatıldı. Hafif ticari araçların üretildiği Sandouville fabrikasının kapatılmasının diğer fabrikaları nasıl ekileceği ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi