reklamı kapat

POPÜLER

2021 Renault Megane

Üretime geçici ara; Renault Türkiye’den açıklama

Türkiye’nin önemli otomobil üreticilerinden biri olan Renault cephesinden üretim ile alakalı önemli bir duyuru geldi.

Ülkemizde üretim ve ihracat yapan en önemli otomobil şirketlerinden biri şüphesiz ki Renault. Marka uzun senelerdir hem büyük hacimlerde üretim yapıyor hem de istihdam sağlıyor. Şirketten gelen yeni bir açıklamaya göre üretici Bursa fabrikasında kesintiye gidiyor. Yapılan açıklamada üretimin geçici olarak durdurulmasının sebebi belirtilmese de planlı bakım çalışmaları altında olduğu düşünülüyor. Renault tarafından ek bir açıklama gelmesi durumunda gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan açıklamada, “Araç fabrika direktörlüğü departmanlarında ve ilgili yan birimlerde 13, 14, 15, 16 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. Mekanik fabrika direktörlüğü departmanlarında ve yan birimlerde MM11 motor montaj hattında 13, 15, 16, 17 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. MM85 motor montaj, vites kutusu montaj hatlarında ve dökümhane departmanında üretim haftalık planlamaya uygun olarak devam edecektir.

Renault Bursa bugünden itibaren üretime ara verecek

Renault Bursa fabrikası şasi montaj hattında araç fabrika direktörlüğü çalışmasına paralel olarak 13, 14, 15, 16 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. Mekanik fabrikası işleme ve kaynak hatlarının duruş ve kalkış programları ile ilgili bilgilendirmeler amirlerince çalışanlara yapılacaktır. İmalat hatlarının duruş ve devreye alma çalışmalarında olabilecek değişiklikler imalat birimleri tarafından planlanacak ve ekipler amirleri tarafından bilgilendirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

İlginizi çekebilir

T-Roc R