reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Fransız bakan açıkladı; “Renault tamamen kapanabilir!”

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, koronavirüs salgını sebebi ile dev üreticinin finansal anlamda zor durumda olduğunu söyledi. Buna göre Renault tamamen kapanabilir!

Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs adından daha az söz ettirmeye başladı. Brezilya gibi bazı ülkeler dışında hastalık ciddi bir düşüş eğilimine girdi. Hal böyle olunca üretimin tekrar eski haline dönmesi bekleniyordu. Hatırlarsanız başta otomotiv sektörü olmak üzere bir çok sektörün üretimi ya tamamen durmuş yada sekteye uğramıştı. Beklentiler bir nevi gerçek oldu. Fabrikalar tekrar açıldı, üretim tekrar başladı. Peki bu durumun otomotiv sektörünün salgının etkilerini tamamen atlattığı anlamına mı geliyor? Hayır! Bakınız Renault. Fransız otomotiv devi Renault’un adeta bir kriz içerisinde olduğu ve tamamen kapanma riski ile karşı karşıya olduğu açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault, 5 milyar euro destek başvurusunda bulundu!

Bu kritik açıklamalar Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire’den geldi. Yerel bir radyo’ya konuşan bakan markanın büyük bir kriz yaşadığını anlattı. Bu krizin boyutunu ise “Renault tamamen kapanabilir” sözleri ile gözler önüne serdi. Olumsuz açıklamaların yanında Renault gibi dev bir şirketin bunun üstesinden gelebileceğine de inandıklarını ekledi. Gelen bir diğer bilgi de Renault’un 5 milyar euro finansal destek başvurusunda bulunduğu ancak başvurunun sonuçlanmadığı belirtiliyor. Yüzde 80’e yakın düşen Avrupa Birliği otomobil satış oranları markanın zor durumunun nedenini anlatır nitelikte.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler