reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Maaşlarda kesinti; Renault yeni kararlarını duyurdu

Fransız otomotiv devi Renault, dünyayı adeta ele geçiren koronavirüs salgınına karşı yapılan toplantı sonucu bir dizi kritik karar açıkladı.

Otomotiv üreticileri koronavirüs salgınına karşı birer birer tedbirlerini açıklıyor. Fransız üretici Renault da bunlardan biri oldu. Boulogne-Billancourt’da, Jean-Dominique Senard başkanlığında toplanan Renault Yönetim Kurulu, daha önce 24 Nisan 2020 olarak planlanan Yıllık Olağan Hissedarlar Genel Kurul Toplantısı’nı 19 Haziran 2020 tarihine erteledi. Ayrıca Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın detayları, hissedarlara ileri bir tarihte bildirileceği de söylendi. Markanın Yönetim Kurulu, Koronavirüs salgınına bağlı olarak dünya genelinde yaşanan krizin etkilerinin aşılması yönünde çaba gösteren grubun, tüm paydaşlarına karşı sorumluluk anlayışı çerçevesinde, Genel Kurul Toplantısı’nda temettü dağıtılmasını teklif etmeme kararı aldı. Bu durum da markaların mali anlamda ne kadar tedirgin olduğunu gösterir nitelikte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault önemli bir karar aldı

Bir diğer dikkat çeken karar da maaşlar ile ilgili oldu. Renault Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı, ücretlerinin düşürülmesine karar verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, 2020 yılı ikinci çeyreği için ücretini en az yüzde 25 düşürürken, yönetim kurulu üyeleri de 2020 mali yılı için huzur haklarının yüzde 25 oranında azaltılmasına oy birliğiyle karar verdiler. Kesintilerden elde edilecek tasarruf miktarı, 2 Nisan 2020 tarihinde imzalanan Dayanışma ve Gelecek Sözleşmesi kapsamında dayanışma fonuna aktarılacak. Geçici bir dönem için SA İcra Kurulu Başkanlığını yürüten Clotilde Delbos’un da 2020 yılının ikinci çeyreği için alacağı ücret, en az yüzde 25 oranında azaltıldı.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler