reklamı kapat

POPÜLER

watchOS 5

watchOS 5 güncellemesi yayında

Apple, iOS 12 ile birlikte WatchOS 5 güncellemesini de indirmeye sundu. Aktivite uygulamasında yapılan yeniliklerle gelen watchOS 5’te arkadaşlarınızla 7 günlük yarışmalar oluşturmak mümkün.

Bu sayede kişiler bir hafta boyuca birbirlerini geçmeye çalışıyor ve böylece daha aktif olabiliyor. Yoga ve tırmanma aktivitelerinin yer aldığı watchOS 5, koşu tarafında da yeniliklere sahip. Periyodik hız özelliği,kullanıcıların istedikleri zaman bir önceki kilometreyi tamamlama sürelerini görmeye olanak tanıyor. watchOS 5 ile, koşu yaparken bir dakikada atılan adım sayısı görülebiliyor.

Optimum kadansınızda koşmanız verimliliğinizi artırmaya ve sakatlanma riskinizi azaltmaya yardımcı oluyor. Güncellemenin sunduğu en dikkat çekici yenilik ise Walkie-Talkie özelliği. Uyumlu bir Apple Watch’u olan kullanıcılarla eğlenceli bir şekilde sohbet etmek mümkün. Telsiz gibi çalışan eski bir sistemi akıllı saatine getiren şirket, ilginç ve eğlenceli bir yapı kurmuş durumda. Siri ana ekranında artık daha çok bilgi verebilen işletim sistemi, iOS 12’ye gelen Siri kısayollarına da destek veriyor. Artık Siri ile konuşmak için saatin kaldırılmasına gerek bırakmayan işletim sistemi, daha gelişmiş bildirimlerle de dikkat çekiyor. Yeni gelen interaktif bildirimler ise saat üzerinden kontrolü çok daha kolay hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch yeni güncellemeyle çok daha akıllı

Web Kit ile internet içeriklerini etkili ve düzgün şekilde gösterebilen sistem, Podcasts uygulamasını da karşımıza getiriyor. Böylece favori podcast kanalları saatten dinlenebiliyor. Destekli uygulamalarda arka planda içerik oynatabilen watchOS 5, yeni saat yüzlerini de beraberinde getiriyor.

İlgili Video

Apple Watch Series 3’ün tanıtım videosu