reklamı kapat

POPÜLER

Outlast 2’nin çıkış tarihi resmen duyuruldu

Son yıllar korku oyunu hayranları için bayram havasında geçiyor. Birbirinden iyi korku oyunları arka arkaya çıkıyor. Bu oyunlar içinde en iyilerden biri olan Outlast, yeni oyunuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun çıkış tarihi resmen duyuruldu ve heyecanlı bekleyiş başladı.

İlk Outlast oyunu 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Outlast 2’nin ise 2016 yılının sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyordu fakat yaşanan bazı aksilikler nedeniyle 2017 yılına sarkmıştı. Ertelemenin ardından net bir çıkış tarihi verilmediği için serinin hayranları uzun süredir tarihin açıklanmasını bekliyordu. Oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamayla birlikte tarih netleşmiş oldu. Buna göre oyun 25 Nisan tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için satışa sunulacak.


Outlast 2’de Blake Langermann isimli bir karakter olarak oynuyoruz. Karakterimiz ve eşi araştırmacı gazeteciler olarak hamile bir kadının öldürüldüğü korkunç cinayeti aydınlatmak üzere yola koyuluyor. Arizona’nın ıssız bölgelerinde geçen hikayede yapılan araştırmalarla ürkütücü cinayet yavaş yavaş aydınlanırken karakterimizin başına akıl almaz derecede korkutucu olaylar geliyor. Prince of Persia, Uncharted ve Assassin’s Creed gibi ünlü oyunların yapımında rol oynayan geliştiricilerin kurduğu bağımsız stüdyo Red Barrel tarafından geliştirilen oyun ilk yapımın büyük başarısını yakalayabilecek mi hep birlikte göreceğiz.