reklamı kapat

POPÜLER

British Council ilk dijital sergisini açtı; Duvarları Olmayan Müze’ye hoşgeldiniz

British Council, sanat severleri heyecanlandıracak yeni bir duyuruda bulundu. Sanatı dijital ortama taşıyan British Council, internet sitesi üzerinden ilk dijital sergisini açtı.

Sınırları aşmak, farklı kültürleri tanımak, müze müze gezip dolaşmak her ne kadar heyecan verici olsa da bir o kadar da masraflı. Ancak dijital teknolojilerin yardımıyla artık sergilere katılmak için evinizden dahi çıkmanıza gerek yok. İlk dijital sergisini sanat severlerle buluşturan British Council teknolojinin yardımıyla sergiyi kitlelerce erişilebilir kılıyor. British Council’ın “Duvarları Olmayan Müze” (Museum Without Walls) olarak tanımladığı sergi, İstanbul Bienali’nin Sergi Yöneticisi Elif Kamışlı küratörlüğünde düzenleniyor. Duvarları Olmayan Müze’nin sadece sanat severlerin değil dijital ortamda böyle bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcıların da ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

7 Mart’ta kapılarını açan sergi Türkçe ve İngilizce dil desteği sunuyor. Birleşik Krallık sanatının iki güçlü geleneği olan manzara ve heykel üzerine sunulan bu dijital sergiye Facebook veya Twitter hesaplarınızla giriş yapabileceğiniz gibi herhangi bir sosyal medya hesabını bağlamadan da gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekranın kenarlarında yer alan oklar aracılığıyla ilerlediğiniz sergide hakkında bilgi almak istediğiniz eserlere tıklamanız yeterli. Sesli anlatımı da bulunan sergi, etkileyici bir deneyim sunuyor. Dijital sergiyi buradan ziyaret edebilirsiniz.