reklamı kapat

POPÜLER

grafiti sanatçısı

Harabe duvarları sanat eserine dönüştüren grafiti sanatçısı [Galeri]

Portekizli grafiti sanatçısı Sergio Odeith, bu hafta harabe alanı sanat eserine dönüştürmesiyle binlerce internet kullanıcısının konuştuğu birisi haline geldi.

Sergio Odeith ya da daha çok tanınan adıyla Odeith, diğer sokak sanatçılarından ayrılan bir özelliğe sahip. Harabe olarak tanımlanabilecek olan terk edilmiş yerlerin duvarlarına 3 boyutlu olarak çizdiği eserleriyle tanınan sanatçının en son eseri Instagram‘da oldukça beğenildi. Yüzbinlerce beğeni alan fotoğraftaki eserde değişim apaçık ortada. Duvarın önceki ve sonraki hallerini paylaşan Odeith, inanılmayacak derecede gerçekçi çizimleriyle gönülleri fethediyor. Detaylar o kadar etkileyici ki, projenin bitmiş fotoğraflarına ilk kez bakanlar, gerçekten bir otobüse baktıklarını düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grafiti sanatçısı Odeith 3 boyutlu eserleriyle gerçekçiliğe göz kırpıyor

grafiti sanatçısı

Bored Pandaya röportaj veren sanatçı eserlerindeki ilhamı o anda gelen boyama hissiyle oluşturduğunu söylüyor. Son zamanlarda viral haline gelen, otobüs çiziminin ilhamını ise komik bir hikayeye bağlıyor. Odeith, arkadaşlarıyla oturduğu sırada ilham gelmeden, duvarın olduğu kısma gittiğini ve aklında tasarladığını söyledi. Hatta ilk etapta sprey boyalarını bile kullanmadığını aktaran sanatçı, boyamayı ertesi gün yaptığını söylüyor. Mükemmel bir uyum yakaladığını söyleyen grafiti sanatçısı, tüm parçalarıyla birbiriyle uyumlu bir eser çıkartmaktan oldukça memnun.

Kısa süre içinde viral hale gelen fotoğraftaki duvarı paylaşan sanatçı, oraya ne çizeceğini takipçilerinin tahmin etmesini istedi. Yalnızca bir takipçisinin doğru tahmini yapabildiğini söyleyen Odeith, otobüs çiziminin kendisi için “yaklaşık 10 saat” sürdüğünü ve “yaklaşık 30 sprey kutusu” kullandığını söyledi.

Diğer eserlerine göz atmak isterseniz, 

grafiti sanatçısı
grafik sanatçısı
grafiti sanatçısı
grafiti sanatçısı

İlginizi çekebilir

Akıllı telefonunuzu her şeyden koruyan kılıf karşınızda: PhoneGlass