reklamı kapat

POPÜLER

Sony Bungie

Microsoft’a cevap geldi: Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi satın alıyor

 - Güncelleme: 31 Ocak 2022 21:43

Microsoft’a PlayStation fanları tarafından beklenen cevap ufak da olsa geldi. Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi satın alıyor.

Microsoft, biliyorsunuz 2022’ye gerçekten inanılmaz büyük bir satın alım ile başladı ve tam 68,7 milyar dolar ödeyerek dev oyun firması Activision Blizzard‘ı bünyesine kattı. Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot ve StarCraft gibi oyunların arkasındaki dev isim, el değiştirmesi ile oyun dünyasında büyük ses getirdi. Bu satın alım sonrasında PlayStation fanları Sony tarafından da bir karşı hamle bekliyordu. Bu hamle Bungie oldu.

Microsoft kadar maddi gücü olmayan Sony, bütçesinde 68,7 milyar dolar gibi devasa bir delik açmadan Bungie’yi bünyesine kattı ve bunun için diğer alıma göre çok ufak kalan 3,6 milyar dolar ödedi. Orijinal Halo oyunun da arkasında yer alan Bungie, alanda sayılan bir firma ve Sony stüdyoları arasına eklenen mantıklı bir seçenek olarak görülüyor. Bungie firmasının Sony çatısı altına girmesi, açıklamaya göre Destiny 2’yi PlayStation özel bir oyun haline getirmeyecek. Firma bu konuda çoklu platform desteğinde kararlı olduklarını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İLGİLİ HABERLER