reklamı kapat

POPÜLER

Sony, eSpor LOG Tasarım

Sony, eSpor konusunda önemli bir satın alıma imza attı

PlayStation dünyasının arkasındaki isim Sony, oyun tarafında yatırımlarını sürdürüyor. Firma bu sefer eSpor tarafına odaklandı.

Sony, 2,3 milyondan fazla toplam katılım ile 100 binden fazla oyun turnuvası düzenlediği aktarılan eSpor turnuva platformu Repeat.gg’nin yeni sahibi oldu. Bu satın alım için ne kadar ödediği açıklanmayan firma, maddi gücüyle birlikte eSpor alanında büyük projelere imza atabilir, alanı gerçekten daha da büyük hale getirebilir. Bu arada Sony alanın donanım tarafında da dikkat çekmek istiyor. Japon devi kısa süre önce oluşturduğu INZONE markası ile donanım sektörüne yeni bir seçenek getirdi. Firma bu marka altında özellikle PC ve spesifik olarak da eSpor tarafına odaklanmak istiyor. Hatta Sony, yeni INZONE markasını eSpor dünyasının Nike’ı yapmak istiyor. Bu markadan çıkan ilk ürünlere ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft, 2022’ye gerçekten inanılmaz büyük bir satın alım ile başlamış ve tam 68,7 milyar dolar ödeyerek dev oyun firması Activision Blizzard‘ı bünyesine katmıştı. Bu satın alım sonrasında PlayStation fanları Sony tarafından da bir karşı hamle bekliyordu ve bu hamle geçtiğimiz aylarda Bungie olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft kadar maddi gücü olmayan Sony, bütçesinde 68,7 milyar dolar gibi devasa bir delik açmadan Bungie’yi bünyesine kattı ve bunun için diğer alıma göre çok ufak kalan 3,7 milyar dolar ödedi. Geçtiğimiz hafta içerisine bu anlaşma yüzde 100 resmileşti.

Sony ve Repeat.gg adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın