reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat LOG Tasarım

Son dönemde öne çıkan Snapchat için bir “web” açılımı yapıldı

Sosyal medyanın son yıllarda geride kalan ismi Snapchat, tekrardan ciddi şekilde öne çıkmak adına yeni altyapılar geliştiriyor.

Web için Snapchat sürümü ile beraber kişiler artık tarayıcı üzerinden mesajlaşabilecek ve webcam üzerinden görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilecek. Bu hizmetleri akıllı telefon uygulaması dışına ilk defa çıkardığı aktarılan şirket, sistemin şimdilik sadece ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda merkezli olarak aktif edildiğini aktarıyor. Aynı zamanda web sürümüne şu an sadece Google Chrome tarayıcı üzerinden erişim sağlanabildiği belirtiliyor. Şimdilik Safari desteği verilmiyor. Bu sürüme daha sonra AR lensleri de getirecek ana şirket Snap, web tarafına daha fazla özellik getirme konusunda uzun vadeli planlar içerisinde olduklarını söylüyor.

Snapchat bundan önce Plus abonelik paketi ile dikkat çekmişti. Bu abonelik aylık 4 dolarlık bir fiyata sahip. Servisin çok sıkı kullanıcıları için getirilen abonelik paketi, ilk olarak ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olarak aktif edildi.

İleride Türkiye dahil birçok diğer ülkeye de gelmesi beklenen “Plus,” kullanıcılara test aşamasında olan çıkmamış bazı yeni özelliklere erken erişim imkânı tanıyor. Bazı deneysel özelliklerin önceden denenmesine de imkân tanıyacak paket, uygulama simgesinin değiştirilmesine izin veriyor, hikayeleri kimin tekrardan izlediğini gösteriyor ve sohbet penceresinin üstüne favori arkadaşların “en iyi arkadaş” olarak sabitlenmesinin önünü aralıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginç olarak ücretli aboneler reklam görmeye devam ediyor. Firma ana gelirlerinin reklam olmaya devam edeceğini aktarıyor ve ücretsiz bir sosyal medya platformu için bu sürpriz olmuyor. Yukarıda bahsettiğimiz web tabanlı yeni özelliklere de ilk olarak Snapchat Plus aboneleri erişim sağlayabiliyor.

Snapchat adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın