reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi 65W GaN hızlı şarj apple

Apple “GaN” temelli şarj cihazı geliştiriyor; işte ilk bilgiler

Apple, iPhone 12 modellerinin kutusundan 5W’lık şarj cihazını ve kulaklığı kaldırmasıyla çok ses getirdi. Şimdi ise firmanın bağlı olarak başka bir planı ortaya çıktı.

Advertisement

Daha önce söylediğimiz gibi bu aksesuar kaldırma kararını çevreyi korumak için aldığını aktaran teknoloji devi, iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece bir Lightning / USB-C kablo koydu. Kişilerin yeni cihazlar için ya hali hazırda ellerindeki şarj adaptörünü kullanması ya da yeni bir şarj adaptörü alması gerekiyor. Firma ayrıca bu durumu sadece yeni modeller değil eskilere de genişletmişti. Ancak bu duruma rağmen şirket yeni şarj cihazları geliştirmeyi bırakmayacak. Hatta burada Apple’ın bir GaN temelli şarj cihazı geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Galyum Nitrit temelli bu şarj cihazının yüksek şarj gücünü daha ufak boyutlarda sunması bekleniyor. Biliyorsunuz başta Anker başta olmak üzere hali hazırda GaN temelli şarj cihazı üreten Xiaomi gibi birçok firma bulunuyor. Bu konuda biraz geç kalan Apple, yine de yüksek güçlü bir cihazı harici olarak satmak için önemli bir adım atacak gibi duruyor. Bu şarj cihazı için Apple’ın işlemcilerini üreten TSMC bile çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple şarj cihazı konusunda bir zorunlu durum ile de karşı karşıya kalmıştı

Brezilya bu durumdan hoşnut değildi. Söylendiği kadarıyla Apple ile görüşme yapan São Paulo yönetimi, Apple’ın yeni modellere şarj cihazı koymasını istiyor. Apple ise sürece yukarıdaki “çevreci yaklaşım” üzerinden karşı çıkarak cevap veriyor. Ancak yönetim bunu uygun bulmuyor. Şu an yüzde 100 alınmış bir karar yok. Fakat yakında karar çıkacak ve iPhone 12 modellerinin ve diğerlerinin yanında şarj cihazı verilmesi zorunlu kılınacak bilgisi geliyor. Yukarıda da dediğimiz gibi daha sonra kararın tüm Brezilya için gerçeli olacağı söyleniyor. Bu da elbette Apple için kötü duruyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Galaxy S serisi için yayımladığı video