reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeleri masaüstünde yeni görünüme kavuşuyor

Instagram yeni bir özelliği daha kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Gelen son haberlere göre Instagram, Instagram Hikayeleri’nin masaüstü versiyonunu tasarımını değiştiriyor.

Şu an test aşamasında yenilik sayesinde Instagram kullanıcıları önümüzdeki günlerde masaüstü üzerinden yeni bir tasarımla karşılacak. Yeni bir görünüme sahip olan Instagram Hikayeleri’nde gezinme ise uygulamayla benzerlik gösteriyor. Kullanıcıların hikayelere manuel olarak tıklayabileceği veya otomatik olarak izleyebileceği belirtiliyor. Hikayelerin yeni tasarımla bilgisayarlara gelmesi sayesinde kullanıcıların çok daha kolay bir deneyim yaşayacağını söylemek mümkün. Şu anda bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilen özelliğin genel kullanım için ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram yeniliklerle platformunu geliştirmeye devam ediyor

Şirket geçtiğimiz ay da dikkat çekici bir özelliği kullanıma sunmuştu. Şirket, Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada yayınlamıştı. MAC Cosmetics, Revolve, Song of Style by Aimee Song, Rare Beauty ve NBA gibi markalar Reels’da alışveriş özelliğini kullanıma sunmuştu. Şirket alışveriş özellikleri ile uygulamanın neresinde olursa olsun insanların ilham aldığı anda bir şey keşfetmesini ve satın almasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Instagram’ın önümüzdeki günlerde ne gibi yenilikler sunacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginiz Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli