reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Reels

Instagram Reels üzerinden artık alışveriş yapılabilecek

TikTok‘un kopyası sayılan Instagram Reels özelliği için yeni bir imkan geldi. Reels üzerinden artık alışveriş yapılabilecek. İşte detaylar;

Instagram bugün yaptığı resmi açıklama ile Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu açıklamaya göre MAC Cosmetics, Revolve, Song of Style by Aimee Song, Rare Beauty ve NBA gibi markalar Reels’da alışveriş özelliğini kullanmaya başlarken, Instagram’ın @shop hesabı da For the Ages, Centinelle, Kammok, Expedition Subsahara ve Paper & Clay gibi yeni marka ve küçük işletmelerin alışveriş yapılabilen Reels videolarını paylaştı. Alışveriş özellikleri ile uygulamanın neresinde olursa olsun insanların ilham aldığı anda bir şey keşfetmesini ve satın almasını kolaylaştırmayı amaçlayan Instagram, Reels’da alışveriş özelliği ile bir Reels videosundaki ürünlere tıklayarak o ürünleri satın alma, kaydetme veya ürün hakkında daha fazla bilgi alma fırsatı sunuyor. Firma ayrıca 2020’de Instagram topluluğunun alışveriş trendlerini paylaştı:

Güzellik Sanatı

-Eşsiz görünümler yaratmak ve kendilerini ifade etmek için Instagram’da insanlar tırnaklarını ve yüzlerini kanvas olarak kullanıyor.

Amaç esaslı tüketim

-Tüketiciler değerlere ve sorumluluğa önem veriyor; sosyal ve çevreci konularda belirli bir duruşa sahip markaları desteklemek istiyor.
-Sürdürülebilirlik esaslı marka olmanın ne anlama geldiğini gösteren işletmelere destek artıyor.

Tatlı nostalji

-İçerik üreticileri ve markalar 90’lar ve 2000’lere özgü stiller yaratıyor.

Evde kişisel bakım

-İnsanlar evde zaman geçirmeye devam ettikçe kişisel bakıma olan ilgi de devam ediyor.
-İnsanlar cilt bakımı, ev kıyafetleri, ev eşyaları gibi ürünleri keşfetmek için Instagram’a geliyor.

Instagram Reels tam olarak nedir?

Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor. Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor. Hem iOS hem de Android tarafında açılan özellik, Türkiye’de de açık durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak bunun kısa süre içerisinde değişeceği düşünülüyor. Özel mesaj yoluyla da gönderilen Reels ile hazırlanan videoların, TiTok’un “Duet” özelliğinin kopyası olduğu aktarılıyor. Bu videolar için “keşif” kısmına “Top Reels” isimli bir bölüm de ekleyen Instagram, bir kez daha gençlerin ilgisini çeken rakip özelliğini kendisine entegre etme yolunu tercih etti.

İlginiz Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli