reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Planlar değişmiş olabilir; iPhone için MagSafe şarj portu gündemde

Teknoloji devi Apple, dün iPhone tarafında USB-C’ye geçmeyecek bilgisi gündeme gelmişti. İşte bu konuda yeni bir gelişme var.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan sayılan analist Ming-Chi Kuo, firmanın iPhone tarafında USB-C kullanmaya geçmeyeceğini aktardı ve firmanın yakın dönem için kesinlikle böyle bir planı bulunmuyor dedi. Apple yüksek ihtimalle telefonlarını bu yıl yine Lightning portu ile satışa sunacak. Bunun üzerine beklentiler 2022’de artık Lightning portunun tarih olması ve telefonlardan tüm portları kaldırılması tarafına yöneldi. Yani Lightning’in yerini başka bir port yapısı almayacak beklentisi gündemdeydi. Yeni dönemde sadece MagSafe temelli şarj sunulacak deniyordu. Ancak bu tam olarak böyle olmayabilir. Çünkü yeni ortaya çıkan patentlerde eski MacBook’lardaki gibi mıknatıslı MagSafe şarj portu karşımıza çıktı. Henüz kesin değil ancak Apple gelecekte yukarıda gördüğünüz bu altyapıyı kullanabilir. Şimdilik patenti alınan altyapı, üç pinli bir yapıyı kullanıyor ve yakında iyice detaylanması bekleniyor.

Apple iPhone 12 için MagSafe temelli bir powerbank geliştiriyor

iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşan yeni iPhone ailesi, biliyorsunuz arkasında MagSafe aksesuarları için mıknatıslar taşıyor. Geçtiğimiz günlerde bu mıknatıslar ile çalışan yeni bir aksesuar daha yolda haberi gündem olmuştu. Onun da Mark Gurman tarafından bir powerbank olduğu aktarılmıştı. Bu konuda ilk örnek üçüncü parti isimlerden Anker’dan geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın kendi çözümü ise önemli bir özelliğe sahip olacak. Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser’a göre hazırlanan aksesuar için şimdilik iki farklı versiyon masada bulunuyor. Bir sürümün Anker’ın çözümü gibi olduğu, “premium” olarak geçen diğerinin ise “ters kablosuz şarj” sunacağı aktarılıyor. Yani ürün telefonları şarj ederken aynı zamanda üzerine konulacak AirPods’ları da doldurabilecek gibi görünüyor. Bu da iPhone 12 sahipleri için kağıt üzerinde çok güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de satılan en son tableti