reklamı kapat

POPÜLER

Anker
Anker

MagSafe’den ilham alan Anker imzalı kablosuz şarj cihazı

Apple, iPhone 12 ailesiyle birlikte MagSafe teknolojisini kullanıcılarla buluşturmuştu. Bu teknoloji eski MacBook bilgisayarlarda olduğu gibi yeni iPhone modellerini manyetik olarak kablosuz şarj ediyor. Apple, Türkiye’de satış fiyatı 399 TL olan MagSafe şarj cihazını kısa bir süre önce satışa sunmuştu.

Apple’ın ardından Anker, yeni kablosuz şarj cihazını görücüye çıkardı. Resmi bir MagSafe destekli şarj cihazı olmayan cihaz aslında Qi uyumlu bir kablosuz şarj cihazı. Yurt dışında 22 dolardan satışa sunulacağı açıklanan cihaz, 7.5 Watt kablosuz şarja imkan tanıyor. Apple’ın MagSafe cihazı ise 15 watt‘a kadar destek sunuyor. Bu sayede Apple MagSafe cihaz Anker cihaza kıyasla iPhone’ları çok daha hızlı bir sürede kablosuz şarj edebiliyor. Ayrıca Apple imzalı cihazda NFC özelliği yer alırken Anker imzalı modelde NFC mevcut değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anker imzalı kablososuz şarj cihazı USB-C ile geliyor

Anker, ufak boyutuyla dikkat çeken modelin tasarımı gereği ısıyı azaltmaya da yardımcı olduğunu belirtiyor. Ufak bir boyutta kablosuz şarj desteğinin sunulması gerçekten de dikkat çekici görünüyor. Ayrıca 22 dolarlık satış fiyatı da gayet makul. Apple’ın MagSafe şarj cihazının yurt dışındaki fiyatının 39 dolar olduğunu hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun yeni arayüzü görmüş müydünüz?