reklamı kapat

POPÜLER

Tile

Tile’dan takip odaklı AirTags ve Galaxy Smart Tag’a yeni rakip

Tile firmasından takip odaklı AirTags ve Galaxy Smart Tag aksesuar modellerine yeni bir rakip geliyor gibi görünüyor. İşte ortaya çıkanlar;

En son resmi SmartThings uygulaması üzerinde karşımıza çıkan Samsung Galaxy Smart Tag, 14 Ocak tarihinde Samsung Galaxy S21 ailesiyle beraber geliyor. Apple AirTags‘in de artık 2021 ilk çeyrek içerisinde resmileşmesi bekleniyor. İşte bu ürünlerin örnek aldığı pazarın en iyi çözümlerini şu an Tile sunuyor. Firma uzun zamandır Bluetooth / WiFi temelli takip aksesuarları geliştiriyor, teknolojisini başka ürünlere entegre etmesiyle ses getiriyor. Firmanın yeni takip aksesuarı / cihazı ise gelen bilgilere göre direkt olarak Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi üzerine kuruluyor. Yani Tile teknolojik olarak yeni dönemi Apple AirTags ve Samsung Galaxy Smart Tag‘a bırakmak istemiyor. Ürünün yakında detaylanması bekleniyor.

Samsung Galaxy Smart Tag, Apple AirTags ve yeni Tile modelinin merkezinde yer alan UWB içi detaylar şöyle

Biliyorsunuz iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İlginizi Çekebilir

SpaceX, geleceğin roketi için etkileyici bir video yayımladı