reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Black Shark 3 Pro Black Shark 4

Xiaomi imzalı Black Shark 4 serisi için kilit detaylar netleşti

Xiaomi alt markası Black Shark, yeni bir oyuncu telefonu serisi geliştiriyor. Yakında Black Shark 4 ve abisi Shark 4 Pro geliyor.

Xiaomi imzalı Black Shark 4, en TENAA üzerinde ortaya çıkan aşağıda gördüğünüz tasarımı ile gündeme gelmişti. Şimdi ise en önemli teknik detaylar netlik kazandı. Buna göre telefonlardan Shark 4 gücünü Snapdragon 870 işlemciden, Shark 4 Pro ise gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Firmanın “Shark 4″modelini pazara Shark 4 Lite adı altında çıkarabileceğini de aktaran kaynaklar, iki telefon arasındaki en büyük farklı artık netleştirmiş oluyor. Daha önce resmi kayıtlara da giren Pro model, FHD+ çözünürlükte bir ekran kullanıyor, 12 GB RAM taşıyor ve Android 11 üzerine kuruluyor. Normal model ise ortaya çıkanlara göre 120W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Şirket verisine göre sadece 15 dakika içerisinde tamamen şarj olabilecek telefon, 120W hızlı şarjı 4.500 mAh’ı pili fiziksel olarak ikiye bölerek sağlıyor. En az 8 GB RAM ile gelen Black Shark 4 ya da yeni adıyla Shark 4 Lite, kutusundan abisi gibi Android 11 ile çıkıyor ve 20:9 en-boy oranına sahip Full HD+ çözünürlükte bir ekran üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Shark 4, oyun telefonu pazarında yalnız kalmayacak

Çünkü Asus’tan da yakında yeni ROG Phone 5 gelecek. Arkasında ufak bir ekran yer alan yeni ROG, sürpriz olmadığı üzere gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Bu tam 18 GB RAM’e sahip olacak modelde de gerçekten çok merak ediliyor. Bu arada yeni Black Shark modellerinin Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Firma biliyorsunuz artık Black Shark’ı da Türkiye pazarına getirmiş durumda.

Not: Ana görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde dikkat çeken elektrikli scooter