reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Black Shark 4

Xiaomi imzalı Black Shark 4 için tasarım resmen gösterildi

Xiaomi alt markası Black Shark imzalı yeni oyuncu telefonu serisinin üyelerinden Black Shark 4 için resmi tasarım gösterildi.

Advertisement

Xiaomi imzalı Black Shark 4 ve Shark 4 Pro, resmi paylaşıma göre 23 Mart tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Bu modellerin daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye ihtimali de bulunuyor çünkü Xiaomi artık Black Shark telefonları Türkiye’ye getiriyor. Bu bağlamda merak uyandıran yeni modellerden Black Shark 4, aşağıda gördüğünüz arka tasarımla geliyor. Burada büyük bir sürpriz bizleri karşılamıyor. Temelde merkeze konulan üçlü kameraya sahip telefon, bu sefer daha az dikkat çekici duruyor, bizce daha şık görünüyor ve bu açıdan daha fazla beğeni toplayacak gibi görünüyor. Modelin önü ise henüz gösterilmiyor. Ancak önde yatay kullanmayı kolaylaştıracak nispeten geniş çerçevelerin bizleri beklediği düşünülüyor.

Daha önce yapılan sızıntılara göre telefonlardan Shark 4 gücünü Snapdragon 870 işlemciden, Shark 4 Pro ise gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Daha önce resmi kayıtlara da giren Pro model, FHD+ çözünürlükte bir ekran kullanıyor, 12 GB RAM taşıyor ve Android 11 üzerine kuruluyor. Bu modelin arkasındaki ana kamera da 108 megapiksel olacak gibi görünüyor. Telefonlarda 144 Hz yenileme hızı ile 720 Hz dokunma algılama hızı da dikkat çeken ekran detayları arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Shark 4 serisi merak uyandırıyor

Shark 4 daha önce ortaya çıkanlara göre 120W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Şirket verisine göre sadece 15 dakika içerisinde tamamen şarj olabilecek telefon, 120W hızlı şarjı 4.500 mAh’ı pili fiziksel olarak ikiye bölerek sağlıyor. En az 8 GB RAM ile gelen Shark 4 ya da olası adıyla Shark 4 Lite, kutusundan abisi gibi Android 11 ile çıkıyor ve 20:9 en-boy oranına sahip Full HD+ çözünürlükte bir ekran üzerine kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde dikkat çeken elektrikli scooter