reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Apple’ın iPhone tarafında USB-C’ye geçmeyecek olması ne anlama geliyor?

Teknoloji devi Apple, iPhone tarafında USB-C’ye geçmeyecek olması ne anlama geliyor? İşte bunun arkasında yeni bir dönem yer alıyor.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan sayılan analist Ming-Chi Kuo, kısa süre önce firmanın iPhone tarafında USB-C kullanmaya geçmeyeceğini aktardı. Firmanın yakın dönem için kesinlikle böyle bir planı bulunmuyor denildi. Peki Apple burada tam olarak ne planlıyor? Firma yüksek ihtimalle telefonlarını bu yıl yine, USB-C çok ama çok talep edilmesine rağmen Lightning portu ile satışa sunacak. 2022’de ise artık Lightning portu tarih olacak. Hemen hemen kesin olarak teknoloji devi 2022’de telefonlarına hiçbir port koymayacak. Yani Lightning’in yerini başka bir port yapısı almayacak. Yeni dönemde sadece MagSafe temelli şarj sunulacak. Bu sayede firma hem telefonların içerisinde ufak da olsa yer açacak, hem de su geçirmezlik gücünü daha da artıracak. Portsuz telefonların yedekleme vb. işlemleri ise internet üzerinden ya da başka bir iPhone kullanılarak yapılacak.

Apple iPhone 12 için MagSafe temelli bir powerbank geliştiriyor

iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşan yeni iPhone ailesi, biliyorsunuz arkasında MagSafe aksesuarları için mıknatıslar taşıyor. Geçtiğimiz günlerde bu mıknatıslar ile çalışan yeni bir aksesuar daha yolda haberi gündem olmuştu. Onun da Mark Gurman tarafından bir powerbank olduğu aktarılmıştı. Bu konuda ilk örnek üçüncü parti isimlerden Anker’dan geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın kendi çözümü ise önemli bir özelliğe sahip olacak. Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser’a göre hazırlanan aksesuar için şimdilik iki farklı versiyon masada bulunuyor. Bir sürümün Anker’ın çözümü gibi olduğu, “premium” olarak geçen diğerinin ise “ters kablosuz şarj” sunacağı aktarılıyor. Yani ürün telefonları şarj ederken aynı zamanda üzerine konulacak AirPods’ları da doldurabilecek gibi görünüyor. Bu da iPhone 12 sahipleri için kağıt üzerinde çok güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de satılan en son tableti