reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Tab S7 Plus

Samsung Galaxy Tab S7 ailesi yeni yeteneklere kavuşuyor

Samsung Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus cihazlar için yeni bir güncelleme paylaşıyor. Güncellemeyle birlikte kullanıcılar  daha sürükleyici S Pen ve ses deneyiminin keyfini çıkarabiliyor.

Bu cihazlar için geçen ay çıkan bazı ekosistem güçlendirici güncellemelerin ardından, kullanıcılara bu kez daha keyifli bir S Pen ve Galaxy Buds Pro deneyimi sağlayan yeni özellikler sunulacak.

2021 yılının ilk çeyreğinde çıkacak yeni yazılım güncellemesi ile S Pen kullanıcıları daha iyi bir denenime kavuşacak. Adres çubuğu gibi genellikle klavyenin kullanıldığı metin kutusu alanlarını artık S Pen ile doldurmak mümkün olacak. Bu alanlar üzerinde el yazısıyla yazılan her şey, noktalama işaretleri de dahil olmak üzere, anında dijital metne dönüştürülecek. Örneğin, boşluk bırakmak için kelimelerin arasına “v” çizmek, ayrı kelimeleri birleştirmek için ise “⌒” işaretini çizmek yeterli olacak.

Güncellemeyle birlikte Samsung Notes uygulamasında daha doğal bir not alma deneyimi için yeni bir kalem özelliği de sunulacak. Seçili durumdayken, ”S Pen to text” opsiyonuyla el yazısıyla alınan notlar anında dijital metinlere dönüşecek.

80’in üzerinde dil seçeneği, noktalama işareti ve boşlukları tespit edebilme özelliğiyle “S Pen to text” opsiyonu Samsung Notlar uygulamasını kullanırken S Pen’i kullanmaya ara verme ihtiyacını giderecek ve daha fazla yazma aracı seçeneği sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Tab S7 metinleri taramak da kolaylaşıyor

Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus cihazlarını metinleri taramak için kullanacaklara artık cihazlarındaki kamera uygulamasını kullanarak belge tarama imkanı da sunulacak. Son güncellemeyle birlikte gelecek bu araç, Samsung Notes uygulamasında belge taramak ve düzenlemek isteyen kullanıcıların erişimini çok daha kolay hale getirecek.

Galaxy Tab S7’nin detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son çok dikkat çeken konsept modeli