reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X için gerçekten çok şaşırtan “şarj soketi” detayı

Teknoloji devi Apple, akıllı telefonlarından 3.5mm kulaklık girişini kaldırdığı zaman hatırlarsınız çok büyük olay olmuştu. Ancak şirket sadece bununla kalmayacak gibi duruyor. Çünkü firma iPhone X’u geliştirirken geriye kalan tek portu da kaldırmayı düşünmüş. İşte ilginç detaylar;

Apple‘a yönelik çok sağlam kaynakları bulunan Mark Gurman, bugün çok ilginç bir detay paylaştı. İçeriden gelen bilgilere göre teknoloji devi, iPhone X’u geliştirirken Lightning şarj soketini de kaldırmayı düşünmüş. Bu sayede tamamen kablosuz döneme girmeyi hayal eden şirket, teknik yetersizlikler nedeniyle (Özellikle şarj hızı) bundan vazgeçmiş. Ayrıca çok pahalı olan iPhone X’un kutusuna bir kablosuz şarj cihazı koymanın da maddi olarak hiç mantıklı bulunmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Fakat Apple bu amacını ciddi şekilde gerçekleştirmek istiyor. Şirketin tasarımcıları uzun süredir iPhone’lardaki tüm port ve fiziksel butonları kaldırmayı hayal ediyor. Ancak bu hayal halen önümüzdeki bir kaç yıl için mümkün görünmüyor. Şirketin halen detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz kablosuz şarj aksesuarı AirPower’ı satışa çıkartması bekleniyor.

Apple iPhone X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone’lardan şarj portu gitmiyor ancak Lightning değişebilir

Digitimes‘a göre firma 2019’da “USB Type-C” kullanmaya başlıyor. Yeni MacBook Pro ile Type-C dönemine hızlı bir geçiş yapan Apple, bunu iPhone tarafına da getirmeye hazırlanıyor.

İlgili Video

999 dolarlık telefonun resmi tanıtım videosu