reklamı kapat

POPÜLER

Android Google Authenticator

Android telefonlarda büyük Google Authenticator tehlikesi!

İki adımlı doğrulama için Google Authenticator kullanan Android telefon sahiplerini ilgilendiren büyük bir güvenlik tehlikesi ortaya çıkmış durumda. Tehlike ciddi görünüyor.

Android için buradan indirebileceğiniz Google Authenticator, bilmeyenler için telefonunuzda iki adımlı doğrulama kodları oluşturan bir uygulama. Google, uygulaması hakkında “İki adımlı doğrulama, oturum açarken ikinci bir doğrulama adımının gerçekleştirilmesini zorunlu tutarak Google Hesabınız için daha güçlü bir güvenlik sağlar. Şifrenize ek olarak, telefonunuzda Google Authenticator uygulaması tarafından oluşturulmuş bir kodu da belirtmeniz gerekir” açıklamasını yapıyor. İşte bu uygulamada üretilen kodlar, ortaya çıktığı kadarıyla Cerberus trojanın bir sürümü ile elde geçirilebiliyor. Bu da gerçekten çok korkutucu görünüyor. Uygulama çalıştığı zaman üretilen kodu alarak bir sunucuya aktarabilen malware, iki adımlı güvenliği de işe yaramaz hale getiriyor. Biliyorsunuz SMS üstünde gelen kodlara da hacker’lar erişim sağlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android ve Google Authenticator odaklı duruma rağmen iki adımlı doğrulama büyük fayda sağlıyor

Yukarıdaki malware hakkında şimdilik tek olumlu durum henüz genel olarak kitlelere yayılmamış olması. Henüz test aşamasında olduğu aktarılan sürümün çalışma yolu, umuyoruz Google tarafından kısa süre içerisinde kapatılır.

İlginizi Çekebilir

Opera’nin yeni eklenen çok faydalı özelliği