reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 13

Apple’ın iOS 13 ile kullanıma sunacağı faydalı yeni uygulaması ortaya çıktı

Teknoloji devi Apple, iOS 13 üzerinde aktif olarak çalışıyor. WWDC 2019 kapsamında tanıtılacak sürümden yeni haberler de gelmeye devam ediyor.

iOS 13 hakkında daha önce ortaya çıkan tüm detaylara aşağıdaki haberimizde ulaşabilirsiniz. Şimdi merak edilen mobil işletim sistemi çıkan yeni bir özellik gündemde bulunuyor. Söylendiği kadarıyla iOS 13 ile iPhone’u Bul ve Arkadaşlarımı Bul uygulamaları bir araya getiriliyor. Marzipan temelinde kurulacak bu uygulamanın iOS yanında Mac bilgisayarlar için de sunulacağı söyleniyor. İsminin ne olacağı bilinmeyen bu yeni uygulama, şirket içerisinde “Green Torch” kod adıyla geçiyor. Bu uygulama sayesinde hem Apple cihazların hem de arkadaşların tek bir harita üzerinden takip edilebileceği / bulunabileceği söyleniyor. İnternet olmadan takip özelliğini de sunacak denilen uygulama, aile takibi desteğini de getiriyor. Yani uygulama örneğin çocuğunuz belirli bir lokasyondan ayrıldığı zaman size bildirim üzerinden haber verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 ile ciddi yenilikler geliyor

Ancak Apple bu takip konusunda başka bir adım daha atacak gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla firma bir “fiziksel takip cihazı” üzerinde çalışma gösteriyor. Ufak boyutuyla çanta vb. gibi objelere takılacak bu takip cihazının, iCloud hesabına bağlanacağı ve yukarıda bahsettiğimiz yeni uygulama ile anlık takip sunacağı söyleniyor. Ailelerin çocuklarının çantalarına, kişilerin de kendi çantalarına takmak için kullanabileceği bu faydalı cihazın, birçok özelleştirme seçeneği de olacak deniyor. Bunu yapan üçüncü parti çözümler uzun zamandır pazarda yer alırken, direkt olarak Apple’dan gelecek bir çözüm gizlilik / güvenlik için daha mantıklı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni oyun konsolu Microsoft Xbox One S All Digital