reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mint Browser

Xiaomi’den Android kullanıcılarına yeni bir tarayıcı alternatifi: Mint Browser [İndir]

Xiaomi, Android kullanıcıları için yepyeni bir tarayıcı alternatifi sunuyor. Xiaomi Mint Browser, telefonunuzda neredeyse hiç yer kaplamıyor ve hızlı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Android modeller için sunulan sayısız tarayıcı seçeneklerine bir alternatif de Xiaomi cephesinden geliyor. Xiaomi Mint Browser, akıllı telefonda minimum yer kaplayarak düşük kapasiteli modellerde dahi tercih edilebilir bir tarayıcı olmayı başarıyor. Çinli üreticinin giriş segmentinde pek çok düşük kapasiteli modeli olduğu düşünülünce bu tercih hayli normal. Mint Browser telefonda sadece 11 MB‘lık yer kaplıyor. Hızlı bir hizmet sunduğu kaydedilen tarayıcı aynı zamanda diğer tarayıcılarda da görebileceğiniz popüler özellikleri bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karanlık mod, sesle arama

Mint Browser, Google destekli sesli arama özelliğine sahip. Tarayıcının altında yer alan mikrofon simgesine dokunarak, yapacağınız aramayı sesli şekilde iletmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra özellikle minimum hücresel veri harcamak isteyen kullanıcılar için “resimleri yüklememe” seçeneği bulunuyor. Böylelikle örneğin haberleri okurken, resimleri yüklemeden daha az veri harcayarak içeriğe erişmek mümkün oluyor. Hemen her tarayıcıda olduğu gibi gizli mod yani incognito modu da bulunan Mint Browser aynı zamanda “Reading mode” isimli bir okuma moduna da sahip. Bu mod en basit tabirle “karanlık tema” olarak görülebilir. Karanlık tema kullanımının pil tüketimini de azalttığını belirtelim.

Play Store’da Mint Browser isimli başka bir tarayıcı alternatifi daha bulunuyor. Bu sebeple tarayıcıyı telefonunuzdan aratıyorsanız geliştiricinin Çinli üretici olduğundan emin olun deriz. Ayrıca indirme linkine haberin devamından da ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Çinli üreticinin mobil oyun aksesuarı