reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 2 (2018) akıllı saat

Huawei’den dikkat çeken “akıllı saat” açıklaması

IFA 2018 fuarında gerçekten önemli duyurular yapan Huawei, akıllı saat tarafını da bırakma istemiyor. İşte bu konuda önemli bir açıklama var.

Huawei akıllı saat pazarının en önemli isimleri arasında. Hatta pazarın ikinci en büyük ismi olan firma, bu tarafta gelecek görmeye devam ediyor. CEO Richard Yu‘nun açıklamasına göreyse firmanın gelecek akıllı saatleri özellikle pil ömrü konusunda öne çıkacak gibi duruyor. Kullanıcılara şu an iki gün pil ömrü sunduklarını belirten CEO, bunu tam bir hafta seviyesine çıkarmak istiyor. Saatlerin pilini boyut nedeniyle büyütemediklerini söylen Yu, performans ve kullanışlılık konusunda da ciddi artışlar hedeflediklerini belirtiyor. Firmanın bunu yapabilmesi için de saatlere yönelik kendi işlemcisini geliştirmesi gerekiyor gibi görünüyor. Kirin 980 ile akıllı telefon dünyasında 7 nm devrini başlatan firma, giyilebilir tarafta da büyük atılımlar planlıyor izlenimi yaratıyor. Bu da elbette kullanıcılar için çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, en son karşımıza Watch 2 (2018) modeliyle çıktı

NanoSIM ya da eSIM (Elektronik / yerleşik) ile satın alınabilen Watch 2 (2018), 4G ağına şekilde bağlanabiliyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelen ürünün, sadece Bluetooth bağlantının bulunduğu ucuz bir versiyonu da bulunuyor. SIM desteğiyle direkt olarak yeni Apple Watch‘ın karşısına çıkan saat, teknik olarak büyük bir sürpriz yapmıyor. Bakıldığı zaman ürün Snapdragon Wear 2100 işlemci ve 768 MB RAM kullanıyor. 4 GB dahili depolaması bulunan saat, 420 mAh kapasitesinde bir pile sahip. 1,2 inç yuvarlak AMOLED ekranında 390 x 390 piksel çözünürlük sunan ürün, Bluetooth 4.1 ve GPS gibi bağlantıları da bünyesinde barındırıyor. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olan model, 45 x 48.9 x 12.6mm boyuta ve 57 gram ağırlığa sahip. NFC bağlantısı (Huawei Pay, Ali Pay, We Chat ödeme destekli) bulunan Huawei Watch 2 (2018), WiFi bağlantısı da kurabiliyor. Saatin 4G’li versiyonu için 310 dolar, Bluetooth’lu versiyon içinse 240 dolar verilmesi gerekiyor.

İlgili Video