reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate X

Xiaomi ve Huawei katlanabilir telefonlardan önemli haber

Katlanabilir telefon pazarında önemli bir dönüşüm gündemde. Bu dönüşümün arkasında Xiaomi, Huawei ve esas olarak Samsung Display yer alıyor.

Sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre Xiaomi ve Huawei, katlanabilir telefonlar için esnek OLED ekran konusunda yüzünü Samsung Display firmasına dönmüş durumda. Samsung Display’in hem miktar hem de kalite konusunda diğer esnek panel üreticisi firmaları geride bıraktığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu yüzden de Huawei’nin yeni katlanabilir telefon modellerinde BOE yerine Samsung’a yöneldiği aktarılıyor. Kaynaklar bu yıl bir Xiaomi imzalı katlanabilir telefonun gelmeyebileceğini iddia ediliyor. Ancak bunun doğruluğu konusunda bazı şüpheler var. Firmanın artık bu yıl ilk katlanabilir modelini satışa sunmak istediği biliniyor. Firmanın ilk modeli için denemeleri Visionox imzalı panellerde yaptığı ancak burada yeterli miktarın sağlanamayacağını gördüğü aktarılıyor. Xiaomi’nin ayrıca bu paneller ihtiyaç duyduğu bir Mi Mix Alpha isimli katlanabilir olmayan ancak katlanabilir esnek OLED kullanan bir modeli de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ya da Xiaomi. Katlanabilir telefon modellerinin sayısı 2020’de oldukça artacak

Burada en büyük isimlerden birisi ise kesinlikle Samsung olacak. Biliyorsunuz firmadan 2020’den iki tane Galaxy Fold modeli geliyor. Birisinin mevcut Galaxy Fold’un yenisi olacağı, diğerinin ise dikey katlanabilir bir model olacağı aktarılıyor. Her iki model de büyük merak uyandırırken, panel üretimi konusunda avantaj elinde olan Samsung, “Samsung Display” üzerinde yine büyük bir dominant yapı kuruyor. Firma bu konuda gerçekten çok başarılı durumda yer alıyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu