reklamı kapat

POPÜLER

Görsel efektler öncesi Henry Cavill’ın bıyıklı Superman’i

Justice League’in vizyona girdiği dönemde Henry Cavill’ın suratına uygulanan görsel efektler büyük olay olmuştu. Şimdi Superman karakterinin bıyıklı haliyle nasıl göründüğü ortaya çıktı.

Bilmeyenler veya hatırlamayanlar için kısaca özet geçmek gerekirse Justice League filmi vizyona girmeden önce Warner Bros stüdyoları senaryoda büyük değişiklikler yaptı. Hatta bu değişiklikler Avengers yönetmeni Joss Whedon tarafından çekildi. Fakat yeniden çekimler için geri dönen Henry Cavill cephesinde büyük bir problem yaşandı. Görevimiz Tehlike 6 filminin kötüsünü canlandıran oyuncunun bıyığını kesmesi Universal stüdyoları tarafından yasaklandı. Warner Bros bu sorunu görsel efektler yardımıyla çözmeyi denedi ancak ortaya çıkan sonuç gerçekten korkunç oldu. Yeniden çekilen sahnelerde Superman’in garip gülüşü hala gözümüzün önünde.

Aradan geçen uzun sürenin ardından Henry Cavill’ın Superman kostümüyle ve görsel efektlerden önce nasıl göründüğü ortaya çıktı. Böylece ilk defa bıyıklı Superman ile tanışma fırsatı elde ediyoruz. Bu fotoğrafın ortaya çıkışı ise oldukça enteresan. Görüntü Warner Bros tarafından paylaşılmadı. Aksine Chris Jenkins’in porfolyosunu ortaya koymak için hazırladığı internet sayfasında bu görsele yer veriliyor. Bu sayede görsel efektler öncesi bıyıklı Superman’i görme fırsatımız oluyor. Açıkçası karakterin bu hali görsel efektler sonrası halinden çok daha iyi. Ancak öte yandan bıyıklar Superman’in alıştığımız havasından fazlasıyla uzaklaşmasına neden oluyor. Bu fotoğrafı gördükten sonra keşke Warner Bros. yeniden çekim işine hiç girmeseydi demeden edemiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Shazam’dan Aquaman 2 şakalı tanıtımı