reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Classic

100 dolarlık minyatür PlayStation Classic’in ön yüklü oyunlarının tam listesi [Video]

Sony’nin PlayStation Classic modelini duyurmasının ardından, herkes merakla ön yüklü oyunları bekliyordu. Oyunlar nihayet açıklandı.

Eylül ayında Sony’den beklenmedik bir duyuru gelmiş ve minyatür PlayStation Classic ortaya çıkmıştı. Tıpkı Nintendo’nun NES Classic ve SNES Classic modelleri gibi PlayStation Classic de ilk PlayStation’ın nostaljisini ön yüklü oyunlarla kullanıcılarla buluşturmak üzere tasarlanmış durumda. Orijinale göre yüzde 45 daha küçük bir gövdeye sahip olan model, HDMI aracılığıyla basit bir şekilde monitöre bağlanıyor ve çalışmaya başlıyor. Tüm ince detayların düşünüldüğü tasarıma da ön yüklü 20 oyun eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation Classic 100 dolar eder mi?

İlk duyuruda oyunlar açıklanmamıştı. Sony nihayet o 20 oyunun neler olduğunu açıkladı. Aralarında Metal Gear Solid, Oddworld: Abe’s Oddysee, Resident Evil Director’s Cut, Tekken 3, Final Fantasy VII gibi oyunların yer aldığı liste ise yeterli mi, işte asıl soru burada başlıyor. Çünkü bu cihaz iki kol da dahil olmak üzere 100 dolar fiyatla satılıyor. Nintendo’nun NES Classic modelinin tek kol ve 30 oyunla 60 dolara satıldığını hatırlatalım. Hal böyle olunca pek çok oyuncu bu nostaljik deneyimin değerini de ister istemez sorguladı. Cihazın Türkiye fiyatı da şimdiden merak konusu. Model ilk olarak Amerika ve Kanada’da 3 Aralık‘ta satışa sunulacak. Oyunların tamamı ise şu şekilde:

● Battle Arena Toshinden
● Cool Boarders 2
● Destruction Derby
● Final Fantasy VII
● Grand Theft Auto
● Intelligent Qube
● Jumping Flash
● Metal Gear Solid
● Mr Driller
● Oddworld: Abe’s Oddysee
● Rayman
● Resident Evil Director’s Cut
● Revelations: Persona
● Ridge Racer Type 4
● Super Puzzle Fighter II Turbo
● Syphon Filter
● Tekken 3
● Tom Clancy’s Rainbow Six
● Twisted Metal
● Wild Arms