reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Reels TikTok

TikTok rakibi Instagram Reels çıkışını yaptı; işte detaylar

TikTok’un kopyası sayılan Instagram Reels sonunda geniş bir ülke desteğiyle kullanıma sunuldu. İşte Reels hakkında bilinmesi gerekenler;

Instagram, Snapchat’ten aldığı “Hikayeler” altyapısı ile inanılmaz bir başarıya ulaştı. Bu hamlesi çok tartışılan ancak kısa zamanda unutulan platform, bu sefer TikTok tarafından alınan video özelliği Reels ile karşımızda. Uzun süredir Brezilya’da iOS ve Android için aktif olarak test edilen Reels, an itibariyle 50 farklı ülkede kullanıma sunuldu. Bilmeyenler için Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor. Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor. Hem iOS hem de Android tarafında açılan özellik, resmi destek sayfasına göre şu an Türkiye’ye açık değil gibi görünüyor. Ancak bunun kısa süre içerisinde değişeceği düşünülüyor. Özel mesaj yoluyla da gönderilen Reels ile hazırlanan videoların, TiTok’un “Duet” özelliğinin kopyası olduğu aktarılıyor. Bu videolar için “keşif” kısmına “Top Reels” isimli bir bölüm de ekleyen Instagram, bir kez daha gençlerin ilgisini çeken rakip özelliğini kendisine entegre etme yolunu tercih ediyor.

Instagram Reels TikTok

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels ile bir kez daha ses getiren TikTok gündemden düşmüyor

Biliyorsunuz ABD başkanı Donald Trump, TikTok’un geliştiricisine 15 Eylül tarihine kadar süre verdi. Bu süre içerisinde ByteDance’ın TikTok’un ABD operasyonunu Microsoft’a satması gerekiyor. Yoksa platformun yasaklanacağı aktarılıyor.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı