reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram tarafına TikTok’tan alınma yeni özellik: “Reels Remix”

TikTok’un kopyası sayılan Instagram Reels, bu durumu geliştirmeye devam ediyor. Firmadan bu konuda yeni bir özellik daha geldi.

Halen bilmeyenler için Instagram Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.  Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor.

İşte bu TikTok kopyası özelliğe, TikTok Duet imkanı tam olarak Reels Remix adı altında getirildi. Instagram’ın bugün duyurusunu yaptığı yeni özellik, başka kişilerin Reels’leriyle ortak videolar oluşturmanıza imkan tanıyor.

Bu sayede başkalarıyla ya da daha önceki kendi içeriklerinizle ortak “mix içerikler” oluşturulabiliyor. Gerçekten eğlenceli içeriklere odaklanan Reels Remix, hem yeni çekilmiş hem de önceden çekilmiş Reels’ler ile çalışma gösteriyor.

Yeni özelliğin yakında herkes için kullanıma çıkması bekleniyor. TikTok’un gerisinde kalmamak için onu kopyalamayı sürdüren Instagram, bu konuda genel olarak büyük tepki alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels halen firmanın istediği seviyede değil

Bu özellik hakkında geçtiğimiz ay bir açıklama yapan şirketin CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etmişti.

Daha sonra ise uygulama içerisinde TikTok’tan gelen Reels videoları öne çıkarılmayacak denilmişti. Firma direkt olarak kendi videolarını öne çıkarmak istiyor çünkü TikTok içerikleri Instagram’ı sarmış durumda.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept