reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Reels TikTok

“Elbette” Instagram Reels için de reklam dönemi başlıyor

TikTok’un kopyası sayılan Instagram Reels, artık bünyesinde reklamlar da barındıracak. Firma elbette burayı da boş bırakmayacak.

Halen bilmeyenler için Instagram Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.  Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor.

Bu TikTok kopyası özelliğe en son TikTok Duet imkanı Reels Remix adı altında getirilmişti. Instagram’ın geçtiğimiz ay duyurusunu yaptığı yeni özellik, başka kişilerin Reels’leriyle ortak videolar oluşturmanıza imkan tanıyor.

Şimdi ise Reels içerisinde reklamların çıkmaya başlayacağı aktarıldı. Reklamların tam ekran olacağı ve ilk olarak Hindistan’da başlayacağı aktarılıyor. Reklamların daha sonra diğer ülkelere geleceği belirtiliyor.

Bu arada Instagram tarafından başka bir reklam hamlesi daha var. Firma hikayeler altyapısı için de çıkartma şeklinde reklamlar test ediyor. Bu aşağıda gördüğünüz reklamlar şimdilik kişilere, özellikle büyük içerik üreticilere odaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels halen firmanın istediği seviyede değil

Bu özellik hakkında geçtiğimiz ay bir açıklama yapan şirketin CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etmişti.

Daha sonra ise uygulama içerisinde TikTok’tan gelen Reels videoları öne çıkarılmayacak denilmişti. Firma direkt olarak kendi videolarını öne çıkarmak istiyor çünkü TikTok içerikleri Instagram’ı sarmış durumda.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept