reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Reels özelinde kaçınılmaz reklam sonuna ulaşıldı

TikTok’un kopyası sayılan Instagram Reels, artık bünyesinde reklamlar da barındıracak. Bu açılım artık global olarak yapılmış durumda.

Halen bilmeyenler için Instagram Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.  Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor.

Bu yukarıda da dediğimiz gibi TikTok kopyası özelliğe aslında reklamlar uzun süre önce gelmişti. Ancak bunlar sadece belirli pazarlarda deneniyordu. Şimdi ise reklam konusunda global açılım yapıldı. Artık Türkiye dahil her pazarda Reels içerisinde reklamlar çıkacak.

Bu durum elbette hiç ama hiç sürpriz olmuyor. Instagram’ın en büyük kaynağı reklamlar ve firma bunu olabilecek her alanda değerlendirmek istiyor. Reels içerisindeki reklamların içerikler arasında çıkacağı ve 30 saniyeye kadar uzayabileceği aktarılıyor.

Burada Hikayeler tarafında çıkan reklamlar ile benzer bir süreci ilerlemesi bekleniyor. Ancak firmaların Instagram Reels özelinde daha yarayıcı reklamlar üreteceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels halen firmanın istediği seviyede değil

Bu özellik hakkında geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan şirketin CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etmişti.

Daha sonra ise uygulama içerisinde TikTok’tan gelen Reels videoları öne çıkarılmayacak denilmişti. Firma direkt olarak kendi videolarını öne çıkarmak istiyor çünkü TikTok içerikleri Instagram’ı sarmış durumda.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept