reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A22

Samsung telefonlar için pil / batarya ve ekran değişim ücretleri

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, Apple gibi telefonları için pil / batarya ve ekran değişim ücretlerini açık olarak paylaşıyor.

Akıllı telefonların pilleri sürekli şarj / deşarj sonrasında eskiyor ve bir süre sonra eski performansından uzaklaşıyor. Telefonlardan maksimum verim almak adına pillerin belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekiyor.

Bu değişimi bazı firmalar Türkiye’de resmi olarak da yapıyor. Bu alanda Apple gibi Samsung da yer alıyor ve firma bunu 2016 ve sonrası A/J/M Serisi telefonlar için 250 TL‘ye yapıyor.

Samsung, 2016 ve sonrası S/Note Serisi telefonların pilini ise resmi olarak 300 TL‘ye değiştiriyor.

Peki ekranlar? Diğer telefonlar gibi Samsung telefonların ekranları da düşürüldükleri zaman kırılabiliyor. Bu ekranlar Samsung tarafından garantili kapsamı dışında değiştirilebiliyor.

Burada her modelin ekran değişim ücreti farklı. Örneğin Galaxy A2 Core için 380 TL alınırken, Galaxy S21 Ultra ekranını değiştirmek içinse 2.220 TL verilmesi gerekiyor. Ekran değişimi konusunda tam liste burada yer alıyor.

Samsung’un verdiği bu fiyatlar 24 Ocak 2021 tarihi itibariyle geçerli durumda. Bu fiyatlar ileride güncellenebilir. Ayrıca firma süre için şu notu da düşüyor:

“Belirtilen fiyatlar sadece ekran veya pil değişimini içermekte olup detaylı arıza tanımı, son fiyat bilgisi veya listede olmayan modellerin ücretleri için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezine başvurunuz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung yetkili teknik servisleri nerede?

Firmanın bu sorunun cevabını veren sayfasına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi