reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi, OPPO, Vivo, Huawei ve Honor hızlı şarj içi bir araya geldi

Xiaomi, OPPO, Vivo, Huawei ve Honor hızlı şarj için bir araya geldi

Xiaomi, OPPO, Vivo, Huawei ve Honor gibi dev telefon üreticileri, ortaya çıktığı kadarıyla hızlı şarj için bir araya geldi. İşte detaylar;

Çin merkezli önemli telefon üreticileri Xiaomi, OPPO, Vivo, Huawei ve Honor, tüm akıllı telefonlar için evrensel bir hızlı şarj sistemi kurmak istiyor.

Bu sayede hazırlanan bir hızlı şarj cihazının, tüm cihazları güvenli ve performanslı şekilde doldurabilmesi hedefleniyor. Burada adı geçen isimler, bunu sadece kablolu değil, kablosuz olarak da düşünüyor.

Şimdilik bu ortaklık için ayrıntılı bir detaylı bilgi verilmiyor. Ancak süreç son kullanıcı için kağıt üzerinde harika görünüyor. Sahibi olunan tek bir şarj cihazı üzerinden tüm telefonların optimum şekilde şarj edilebilecek olması sevindiriyor.

Bu ortaklık sayesinde birçok ismin hızlı şarj konusunda çalışmasına da gerek kalmayacak. Örneğin Honor telefon sahipleri gidip Xiaomi’nin çok güçlü hızlı şarj cihazını alabilecek ve sorunsuz olarak kullanacak.

Ayrıca bu yeni dönemde ortak arge süreci de devreye girebilir. Eğer bu olursa, karşımıza çok daha güçlü ve güvenli hızlı şarj sistemleri çıkabilir. Biliyorsunuz şu an bu isimlerin başını 200W hızlı şarj seviyesine çıkan Xiaomi çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, OPPO, Vivo, Huawei ve Honor hamlesi güzel dururken, dün de başka bir ortaklık gündemdeydi

Hatırlamak adına geçtiğimiz yıl telefonlar arası dosya paylaşımı temelinde Xiaomi, OPPO ve Vivo önemli bir ortaklık kurmuştu.

P2P Transmission Alliance ya da Mutual Transmission Alliance olarak isimlendirilen bu ortaklığa, daha sonra OnePlus, Realme, Asus, ZTE, Hisense, Meizu ve Blackshark firmaları da dahil oldu.

Sürece dahil olan son isim ise dünyanın en çok telefon üreten ve satan firması Samsung oldu. Bu sayede pazarın Android tarafındaki tüm devleri yeni dönemde / altyapıya dahil olmuş oldu.

Bu altyapı, Bluetooth ve WiFi temelli çalışıyor ve cihazlar arasında saniyede 20 MB veri aktarımı sunuyor. Bu sistem için ekstra hiçbir uygulamaya gerek duyulmuyor. Ortaklık sayesinde cihazlar arasındaki veri aktarımı tamamen pürüzsüz hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi