reklamı kapat

POPÜLER

Honor Magic3 serisi

Honor Magic3 serisi için kesin tarih verildi; bizi neler bekliyor?

Huawei’den ayrılan Honor için yeni bir dönem başladı ve firma bu sefer Honor Magic3 serisi ile ses getirmeye hazırlanıyor.

Resmi olarak yapılan duyuruya göre Honor Magic3 serisi kesin olarak 12 Ağustos tarihinde lanse ediliyor.

Huawei’den çıkınca Android lisansına kavuşan yani yeni telefonları artık Google servisleri ve uygulamaları ile gelen Honor, yeni serisine Snapdragon 888 Plus işlemci ile güç verecek.

Snapdragon 888 ile Snapdragon 888 Plus arasında büyük bir performans farkı bulunmuyor. Aynı 5 nm temelinde üretilen işlemcilerden 888 Plus, Kryo 680 çekirdekleri 2.84 GHz’den 2.995 GHz seviyesine taşıyor. Yeni işlemci aynı zamanda yapay zeka tarafında 888’den yüzde 20 daha yüksek performans getiriyor.

GPU’su yine Adreno-660 olan 888 Plus, henüz kesin değil ancak Magic3 serisinde üç farklı modelde yer alabilir. Yeni seriye ortak olarak 5G desteği de getirecek aile, genel olarak çok merak ediliyor.

Honor Magic3 serisi akıllı telefonların yüzde 99 ihtimalle Türkiye’de de satılacağını belirtmek gerekiyor. Biliyorsunuz firma Türkiye’de aktif olarak yer almayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor kısa süre önce Xiaomi, OPPO, Vivo ve Huawei gibi isimler ile bir araya geldi

Çin merkezli önemli telefon üreticileri Xiaomi, OPPO, Vivo, Huawei ve Honor, tüm akıllı telefonlar için evrensel bir hızlı şarj sistemi kurmak istiyor.

Bu sayede hazırlanan bir hızlı şarj cihazının, tüm cihazları güvenli ve performanslı şekilde doldurabilmesi hedefleniyor. Burada adı geçen isimler, bunu sadece kablolu değil, kablosuz olarak da düşünüyor.

Halen bu ortaklık için ayrıntılı bir detaylı bilgi verilmiyor. Ancak süreç son kullanıcı için kağıt üzerinde harika görünüyor. Sahibi olunan tek bir şarj cihazı üzerinden tüm telefonların optimum şekilde şarj edilebilecek olması sevindiriyor.

Bu ortaklık sayesinde birçok ismin hızlı şarj konusunda çalışmasına da gerek kalmayacak. Örneğin Honor telefon sahipleri gidip Xiaomi’nin çok güçlü hızlı şarj cihazını alabilecek ve sorunsuz olarak tam performansı ile kullanabilecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi