reklamı kapat

POPÜLER

Infinix Zero X

Karşınızda tam 160W hızlı şarj destekli Infinix modeli

Daha çok Nijerya, Mısır ve Endonezya gibi pazarlarda öne çıkan Hong Kong merkezli Infinix, çok özel bir telefon tanıtmaya hazırlanıyor.

Infinix en son karşımıza tam 160W gücünde bir şarj cihazı ile çıkmıştı. Yüksek ihtimalle GaN temelinde hazırlanan bu cihaz, gücüne oranla oldukça taşınabilir bir seçenek konumundaydı.

İşte bu şarj cihazı, XDA tarafından yayımlanan görsele göre yukarıdaki telefon için hazırlanmış. Bu oldukça modern görünen modelin hemen hemen kesin olarak 160W hızlı şarj destekli olduğu aktarılıyor.

Baktığımız zaman ciddi oranda kavisli kenarlara sahip olan telefon, ince çerçeveler taşıyor ve parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. 3,5 mm kulaklık girişi olmayan USB-C’li telefon, biraz kalın görünüyor. Bu durum büyük bir pile işaret ediyor.

Modelin en çok dikkat çeken yanlarından birisi arkasındaki kamera modülü oluyor. Burada oldukça büyük bir ana kameraya iki kamera daha eşlik ediyor.

Bunlardan birisinin ultra geniş açı kamera, diğerinin ise periskop temelli zoom kamera olduğu düşünülüyor. Arka kamera modülünde ayrıca flaş da bulunuyor.

Arkasındaki desen çoğu kişinin hoşuna gitmeyecek telefon, yüksek ihtimalle güçlü bir MediaTek işlemci üzerine kuruluyor. Ancak bu detay henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Infinix şarj konusunda çok ses getirecek ancak sınırları zorlayan isim Xiaomi

Çünkü Xiaomi’nin gelecek yeni amiral gemisi telefon ya da telefonlarında tam 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj olacak.

Şirket inanılmaz şekilde bu seviyeye ulaşmış ve bu konuda artık sınırları alt üst etmiş durumda. HyperCharge adı verilen sistem aktarıldığı kadarıyla 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabiliyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor. Firma bu “dünya rekoru” anlamına gelen hızları aşağıdaki videoda gözler önüne seriyor.

İlgili Video