reklamı kapat

POPÜLER

Infinix Zero X

Son dönemdeki en iddialı telefon Infinix Zero X olarak geliyor

Infinix, kısa süre önce çok özel bir telefon tanıtmaya hazırlanıyor demiştik. İşte bu model Infinix Zero X adı altında yolda bulunuyor.

Infinix Zero X, tasarımsal olarak oldukça modern görünen bir telefon ancak esas olarak teknik detaylarıyla dikkat çekiyor. Burada özellikle şarj tarafı iddialı.

Bunu diyoruz çünkü telefonda tam 160W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj sunuluyor. 160W kablolu şarj gerçekten inanılmaz görünüyor. Bu sistemin telefonu ne kadar sürede doldurabildiği ise henüz bilinmiyor.

Bu arada 50W kablosuz şarj da elbette inanılmaz görünüyor. Birçok üst seviye Samsung telefon bu şarj hızını kablolu olarak dahi sunmuyor.

Telefonun kutusundan yine Infinix imzalı bir 160W hızlı şarj cihazı çıkacağını da gelen bilgiler arasında. Hatırlarsınız bu büyük şarj cihazının sızıntısı kısa süre önce yapılmış ve herkesi şaşırtmıştı.

Biraz kalın olduğu için pil kapasitesinin büyük olduğu düşünülen telefon, arkasında görebileceğiniz üzere üçlü kamera sistemi barındırıyor. Burada 108 megapiksel ana kameraya yüksek ihtimalle bir ultra geniş açı kamera ve periskop kamera eşlik ediyor.

Bir yüksek kavisli OLED / AMOLED ekrana sahip olduğu aktarılan telefon, parmak izi sensörünü ise sürpriz olmayacağı üzere ekranına entegre ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Infinix şarj konusunda çok ses getirdi ancak alanda sınırları zorlayan isim tam olarak Xiaomi

Çünkü Xiaomi’nin gelecek yeni amiral gemisi telefon ya da telefonlarında tam 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj olacak.

Şirket inanılmaz şekilde bu seviyeye ulaşmış ve bu konuda artık sınırları alt üst etmiş durumda. HyperCharge adı verilen sistem aktarıldığı kadarıyla 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabiliyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor. Firma bu “dünya rekoru” anlamına gelen hızları aşağıdaki videoda gözler önüne seriyor.

İlgili Video