reklamı kapat

POPÜLER

Vivo Y53s

Çin’de en çok satan akıllı telefon markası belli oldu

Vivo akıllı telefon dünyasında önemli bir başarıya imza attı.

Araştırma şirketi Counterpoint‘in yıl sonu değerlendirmesine göre Vivo, 2021’de Çin akıllı telefon pazarındaki oturduğu birincilik tahtını korudu ve yılı ilk sırada tamamladı.

Vivo, Çin’deki akıllı telefon satışlarının yüzde 22’lik pazar payının sahibi oldu. Şirket bir önceki yıla kıyasla gösterdiği yüzde 21’lik büyüme oranıyla da 5 puan daha kazanarak liderliğini sürdürdü. Vivo’yu sırasıyla OPPO, Apple, Xiaomi, Honor ve Huawei takip ediyor. Dünyanın 5 büyük akıllı telefon üreticisinden biri olan Vivo, Türkiye’de Y ve V serisi akıllı telefon modellerini satışa sundu. Kısa bir süre önce Türkiye’de piyasaya sürülen Y53s, 64 megapiksel kamerasıyla dikkatleri üstüne çekiyor. 5.000 mAh kapasiteli pili ve hızlı şarj teknolojisiyle göze çarpan model. 5G desteğine de sahip olan telefonun detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Vivo telefon modellerinin ardından kablosuz kulaklık modellerini de Türkiye’de pazara sürdü. Kısa bir süre önce incelediğimiz TWS 2 ANC, şirketin ilk ANC’li kablosuz olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo TWS 2 ANC uzun bir pil ömrü vadediyor

Şarj kutusuyla birlikte 29 saate varan pil ömrü sunan kulaklık fiyat/performans odaklı bir kulaklık olarak dikkat çekiyor. Kulaklığın detaylı incelemesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti