reklamı kapat

POPÜLER

Gionee 13 Pro

iPhone 13 benzeri gülümseten HarmonyOS telefon: “Gionee 13 Pro”

Akıllı telefon pazarında iPhone benzeri birçok telefon bulunuyor. Bunlar arasında en yenilerden birisi Gionee 13 Pro oldu.

Çin pazarında iPhone’lara çok fazla talep bulunuyor ve bunun etkisiyle de Çin’de iPhone modelleri çok iyi satıyor. Hatta kısa süre önce 2021’in son çeyreği özelinde Çin’de en çok akıllı telefon satan ismin Apple olduğu açıklandı. İşte tam da bunun etkisiyle Gionee 13 Pro doğmuş durumda. iPhone 13’ün dikkat çeken tasarım çizgisini neredeyse birebir alan akıllı telefon, bünyesinde sırf benzemek için konulmuş geniş bir ekran çentiği taşıyor. Bu çentiği içerisinde iPhone’larda olduğu gibi bir TrueDepth kamera sistemi yer almıyor. Burada sadece tek bir 5 megapiksel selfie kamerası bizi karşılıyor. Çentiğin başka hiçbir işlevi bulunmuyor.

Bu açıdan yüzde bir gülümseme bırakan 3.000 mAh pile sahip Gionee 13 Pro, 6,26 inç HD+ LCD ekrana sahip. Köşeli gövdeye ve gerçekte daha kalın olduğu düşünülen çerçevelere sahip olan telefon, arkasında iPhone 13 ile benzer tarzda çiftli kamera taşıyor. Burada söylendiği kadarıyla 13 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya geliyor. Gücünü 4 GB RAM + Unisoc T310 işlemciden alan telefon, Huawei imzalı HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruluyor.

Yurt dışı fiyatının sadece 83 dolar olduğu aktarılan Gionee 13 Pro, dört farklı renkte geliyor ve Çin dışında satılacak gibi görünmüyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle